Drzwi Kina Praha wreszcie będą bezpieczne? Mają przebudować skrzyżowanie

2018-09-06 10:22
Feralne skrzyżowanie przy Kinie Praha
Autor: Mikołaj Michalecki Feralne skrzyżowanie przy Kinie Praha

Jedno z najniebezpieczniejszych praskich skrzyżowań pod lupą drogowców. Przy zbiegu ulic Okrzei i Jagiellońskiej regularnie dochodzi do wypadków a kierowcy, którzy nie zmniejszyli prędkości, wielokrotnie lądowali na drzwiach pobliskiego Kina Praha.

- Będziemy się starać wprowadzić tam rozwiązania, które spowodują, że samochody będą się poruszać wolniej. Planowana jest przebudowa skrzyżowania i wymiana sygnalizacji świetlnej na dostosowaną do natężeń ruchu - mówi Mikołaj Pieńkos z Zarządu Dróg Miejskich.

- Boję się, że dojdzie w końcu do tragedii. Mówi się "do trzech razy sztuka". Trzy razy już były - mówił w marcu Piotr Stryczyński, prezes Stowarzyszenia Przyjaciół Pragi i członek Porozumienia dla Pragi. Niestety, samochody w dalszym ciągu "lądowały" w drzwiach kina.

>>> Staranował słupki i wjechał prosto w drzwi kina Praha

Z kolei na Kłopotowskiego i Okrzei od przekraczania prędkości ma powstrzymać kierowców zwężenie jezdni i kontrapas rowerowy. Drogowcy zapowiadają, że skrzyżowanie uda się "uspokoić" w przyszłym roku.

Z ulgą reagują na zmiany mieszkańcy Pragi, którzy mają dość niebezpiecznej krzyżówki. Więcej w materiale Oli Galant:

Czytaj też: Tetris: Edycja Warszawska. Mała awaria sygnalizacji i komunikacyjny paraliż!

Zobacz TO WIDEO:

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE