Była rura, jest dziura. Poważna awaria ciepłownicza w centrum Warszawy

2021-12-08 12:34
Ogromna awaria ciepłownicza w centrum Warszawy. Sto budynków bez ogrzewania
Autor: Tadeusz Mróz

Potężna awaria ciepłownicza w centrum Warszawy. Na skrzyżowaniu ul. Pięknej i Mokotowskiej pękła rura z gorącą wodą. Ciecz zrobiła wyrwę w asfalcie, a z krateru wydobywały się ogromne kłęby pary. Około 100 budynków jest bez ogrzewania i gorącej wody. Wśród nich jest 15 ambasad. Na miejscu trwają gorączkowe prace w celu usunięcia skutków awarii.

Do pęknięcia rury doszło około godziny 9 rano. Z dziury zaczęły wydobywać się kłęby pary.- Doszło do wycieku wody, która podmyła asfalt i spowodowała utworzenie się dziury w jezdni. Woda wyciekająca na ulicę zaczęła zamarzać. Natychmiast po otrzymaniu zgłoszenia odcięliśmy dopływ gorącej wody. Nasi pracownicy zabezpieczyli teren i kierowali ruchem do czasu przyjazdu policji – przekazał rzeczniczka Veolii Aleksandra Żurada. Na miejsce ściągany jest ciężki sprzęt, przy pomocy którego robotnicy usuną część zniszczonej nawierzchni. Wtedy będą mogli zacząć szukać miejsca, w którym doszło do przerwania magistrali z gorącą wodą. Jak przekazała Aleksandra Żurowska, będzie to jednak najwcześniej o godzinie 14. 

100 budynków bez ogrzewania

To wyjątkowo pechowy moment na awarię ciepłowniczą. Od kilku dni nad Warszawę nadciągnęło mroźne powietrze, a temperatura w środę, 8 grudnia spadła do -7°C. Jak przekazała nam rzeczniczka firmy Veolia Warszawa, 100 budynków zostało pozbawionych ogrzewania. Wśród obiektów bez ogrzewania znalazło się aż 15 ambasad. Nie wiadomo na razie jak długo potrwa usuwanie skutków awarii.

Sonda
Czy miałeś kiedyś awarię ogrzewania?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE