Potworny wypadek na Pradze. Kobieta zmiotła dzieci z pasów przed szkołą! Ośmiolatek walczy o życie

2021-10-25 17:08

Dramatyczny wypadek na ulicy Ratuszowej przy skrzyżowaniu z ulicą Namysłowską na Pradze-Północ w Warszawie. Kierująca skodą potrąciła na przejściu dla pieszych troje dzieci - dwóch ośmiolatków i szesnastolatkę. Cała trójka trafiła do szpitala, ale stan jednego z chłopców jest bardzo poważny!

Do potwornego wypadku doszło chwilę przed godziną 16 na ulicy Ratuszowej na Pradze-Północ. Troje dzieci zostało potrąconych na przejściu dla pieszych w pobliżu szkoły podstawowej. Za kierownicą skody, która wjechała w grupkę uczniów, siedziała kobieta. Na miejsce natychmiast zadysponowano służby ratunkowe - pogotowie, policję i straż pożarną. Według wstępnych informacji, dzieci zostały przetransportowane do szpitala. W najpoważniejszym stanie jest ośmioletni chłopiec, który walczy o życie.

- Zgłoszenie otrzymaliśmy o godzinie 15:41. Kierująca skodą potrąciła dzieci na przejściu dla pieszych na skrzyżowaniu bez sygnalizacji świetlnej - relacjonuje mł. asp. Rafał Rutkowski z Komendy Stołecznej Policji.

Jak udało nam się ustalić, kierująca wyjaśniała, że oślepiło ją słońce, a dzieci nagle weszły na pasy bez upewnienia się, że mogą bezpiecznie przejść przez jezdnię. Dokładne okoliczności wypadku na Pradze-Północ wyjaśnia jednak policja. - Na ustalenia jest jeszcze za wcześnie. Na miejscu trwają czynności - dodał mł. asp. Rutkowski.

Piesza potrącona przez auto na Gocławiu w Warszawie
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE