Mirosław Hermaszewski pijany jechał zygzakiem! Kosmonauta zatrzymany

2021-10-25 16:33
Mirosław Hermaszewski zatrzymany za jazdę po pijanemu
Autor: Marek Barczyński / Super Express Mirosław Hermaszewski zatrzymany za jazdę po pijanemu

Mazowieccy policjanci zatrzymali gen. Mirosława Hermaszewskiego za jazdę po pijanemu! Słynny polski kosmonauta jechał zygzakiem lokalną drogą pod Gostyninem. Chwilę później wypatrzyli go funkcjonariusze po cywilnemu i zatrzymali prowadzone przez niego volvo. Badanie alkomatem Mirosława Hermaszewskiego wykazało 0,6 promila alkoholu.

Wstrząsające informacje jako pierwsze podało radio RMF FM. Generał Mirosław Hermaszewski został zatrzymany w pobliżu miejscowości Kiełpieniec w powiecie gostynińskim na Mazowszu. Policjanci, którzy jechali tą drogą po cywilnemu zauważyli samochód marki volvo, który poruszał się zygzakiem. Powiadomili drogówkę, która zatrzymała pędzące auto. Okazało się, że za kierownicą siedział gen. Mirosław Hermaszewski - pierwszy i jedyny Polak, który odbył lot w kosmos.

- O godz. 13:15 w miejscowości Skoki (pow. gostyniński) policjanci zatrzymali 80-letniego mężczyznę, który poruszał się samochodem volvo xc60. Policjanci zauważyli kierującego, którego tor jazdy wskazywał, że może być on pod wpływem alkoholu. Podczas badania, alkomat wykazał ponad 0,5 promila alkoholu w organizmie - informuje Żaneta Kołodziejska-Basiewicz, oficer prasowa policji w Gostyninie. Kierowcy drogówki musieli być w szoku, kiedy z auta wysiadł sam gen. Mirosław Hermaszewski!

ZOBACZ TEŻ: Kim jest Mirosław Hermaszewski? Jego zięciem jest znany polityk

Samochód Hermaszewskiego został przekazany trzeźwej osobie, a on sam - po spisaniu protokołu - wrócił do domu. 

Piesza potrącona przez auto na Gocławiu w Warszawie

- Kierowca wskazał trzeźwą osobę, której przekazano samochód. Po spisaniu protokołu, 80-latek został zwolniony. Mężczyzna popełnił przestępstwo, o karze oraz jego dalszym losie zdecyduje sąd - tłumaczy Żaneta Kołodziejska-Basiewicz, oficer prasowa policji w Gostyninie.

Sonda
Czy znane osoby powinny być surowiej karane za jazdę pod wpływem alkoholu?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE