Koronawirus w Polsce

i

Autor: LG / archiwum se.pl

Kolejne zarażenia koronawirusem w województwie mazowieckim!

2020-03-29 21:06

W niedzielę wieczorem Ministerstwo Zdrowia podało nowy komunikat dotyczący zarażeń koronawirusem. Na COVID-19 zachorowały osoby z województwa mazowieckiego. Tym razem aż 40 osób. W sumie zarażonych w całej Polsce jest jak do tej pory 1862 osób.

Kolejne dane na temat zachorowań na koronawirusa podało na Twitterze Ministerstwo Zdrowia w niedzielę wieczorem. Z informacji tych wynika, że w województwie mazowieckim zachorowało kolejnych 40 osób. Jak przedstawia się sytuacja w pozostałych regionach? Nowe dane: 91 nowych przypadków zakażenia koronawirusem, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Potwierdzone przypadki dotyczą: 20 osób z woj. dolnośląskiego, 8 osób z woj. śląskiego, 7 osób z woj. wielkopolskiego, 5 osób z woj. małopolskiego, 4 osób z woj. lubelskiego, 4 osób z woj. pomorskiego oraz po 1 osobie z woj. podlaskiego, zachodniopomorskiego i świętokrzyskiego.

CZYTAJ: Koronawirus w Polsce. Prawie 100 nowych przypadków, 2 osoby zmarły! [RELACJA NA ŻYWO]

Niestety, z powodu zakażenia zmarły kolejne 2 osoby. Są to: 72-letni mężczyzna ze szpitala w Tychach i 89- letni mężczyzna ze szpitala w Myślenicach. Obaj mieli współistniejące choroby. Obecnie chorych na koronawirusa jest 1862 w całym kraju, a 22 zmarły. 

Polacy dziękują lekarzom i pielęgniarkom za walkę z koronawirusem.