Kolejne zdarzenie z udziałem Służby Ochrony Państwa. Interweniowali policjanci

i

Autor: Tadeusz Mróz

Kolejne zdarzenie z udziałem Służby Ochrony Państwa. Interweniowali policjanci

2022-07-01 15:35

Na Mokotowie doszło do kolejnego zdarzenia z udziałem pojazdu Służby Ochrony Państwa. Tym razem w zderzeniu nie uczestniczyła limuzyna, a osobowy bus używany z reguły do konwojowania najważniejszych osób w Państwie. W tył auta uderzył czarny SUV. Na miejscu interweniowała policja, która rozliczyła zdarzenie jako zwykłą kolizję.

Do kolejnego zdarzenia z udziałem Służby Ochrony Państwa doszło przed godziną 12.00 na rondzie Schumana u zbiegu ulicy Wołoskiej i Racławickiej. - Miało tam miejsce zdarzenie drogowe. Zderzyły się ze sobą dwa auta osobowe. Kierowcy byli trzeźwi – przekazał Rafał Rutkowski z zespołu prasowego Komendy Stołecznej Policji. Jak udało się nam nieoficjalnie dowiedzieć, czarny Volkswagen Tiguan wjechał w tył granatowego Volkswagena Transportera, którym jechali właśnie funkcjonariusze SOP. Bus z sygnałami świetlnymi na dachu ma wgniecione tylne drzwi pod tablicą rejestracyjną.

Zdarzenie zakwalifikowane jako kolizja

Na miejscu nie było potrzeby interwencji ze strony pogotowia ratunkowego. - Brak osób poszkodowanych. Zdarzenie zostało zakwalifikowane jako kolizja – podsumował Rafał Rutkowski. Kierowcy przestawili auta w pobliską zatokę autobusową, gdzie policjanci wykonywali swoje czynności. Zdarzenie nie powodowało większych utrudnień w ruchu.

Otwarcie nowych stacji metra na Bemowie. Pierwsi pasażerowie skorzystali z podziemnej kolejki