Kolumny wojskowe na drogach Mazowsza. Wojsko Polskie zwraca się z pilnym apelem

i

Autor: Tomasz Radzik / Super Express Parada Wojskowa w Warszawie; zdjęcie ilustracyjne

Kolumny wojskowe na drogach Mazowsza. Wojsko Polskie zwraca się z pilnym apelem

2022-04-28 11:31

Uwaga, kierowcy i mieszkańcy Mazowsza! Jak poinformowało Wojsko Polskie, od 1 maja na drogach w całym kraju będzie odbywał się ruch kolumn pojazdów wojskowych w związku z wojskowymi ćwiczeniami - przekazała w czwartek, 28 kwietnia ppłk Magdalena Busz, oficer prasowa Wydziału Działań Komunikacyjnych Dowództwa Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych. Wojskowe kolumny pojawią się m.in. na drogach Mazowsza.

Wojskowe kolumny na drogach w całej Polsce. "Ćwiczenia"

Jeżeli w najbliższych dniach na ulicach Mazowsza zobaczycie kolumny pojazdów wojskowych - uspokajamy. Nie ma powodów do niepokoju. Zgodnie w komunikatem opublikowanym przez Wojsko Polskie, "w ramach ćwiczenia, od 1 maja do końca miesiąca, po drogach województw: zachodniopomorskiego, lubuskiego, wielkopolskiego, kujawsko-pomorskiego, łódzkiego, mazowieckiego, lubelskiego i warmińsko-mazurskiego będzie odbywał się ruch kolumn pojazdów wojskowych". Pojazdy wojskowe będzie można spotkać na autostradach, drogach ekspresowych oraz drogach krajowych.

Widok kolumn wojskowych może budzić niepokój w związku z wojną na Ukrainie. Oficer prasowa wyjaśniła jednak, że przybycie i przejazd kolumn będzie również wykorzystane przez uczestników ćwiczeń m.in. do przetrenowania przyjęcia i przerzutu sojuszniczych sił, koordynacji działań transgranicznych oraz współpracy z państwami gospodarzami.

Pojazdy biorące udział w ćwiczeniach najczęściej poruszać się będą w nocy, aby zminimalizować utrudnienia w ruchu.

- Jednak niektóre przejazdy będą odbywać się w ciągu dnia, a nawet w godzinach szczytów natężenia ruchu - zaznaczyła oficer prasowa.

ZOBACZ TEŻ: Zginął po potężnym wybuchu na stacji paliw w Warszawie. Policjanci wspominają antyterrorystę

Kolumny wojskowe w Polsce. Ważny apel Wojska Polskiego 

Kolumny pojazdów wojskowych będą eskortowane i zabezpieczone przez Żandarmerię Wojskową i pododdziały regulacji ruchu Wojska Polskiego we współpracy z Policją. Przegrupowania zostały skoordynowane z właściwymi władzami, w tym lokalnymi. Wojsko zwróciło się z apelem, aby chronić dane dotyczące przejazdów kolumn wojskowych.

- Prosimy nie publikujcie informacji i zdjęć obrazujących ruchy wojsk i ich lokalizację, dat i godzin przejazdów kolumn wojskowych danych dotyczących wylotów i lądowań wojskowych statków powietrznych. Bądźmy świadomi zagrożeń! Każde nieprzemyślane działanie w sieci, publikowanie zdjęć przedstawiających ważne wojskowe obiekty, instalacje, urządzenia może mieć negatywne konsekwencje dla systemu bezpieczeństwa i obronności - zaznaczyła oficer prasowa. 

Tu spoczywają polscy bohaterowie. Polski cmentarz wojskowy we Lwowie
Sonda
Czy każdy powinien przejść szkolenie wojskowe?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE