Warszawa w żółtej strefie? KoronaRAPORT: Dramatyczne dane! TO REKORD! Prawie 2 TYSIĄCE PRZYPADKÓW!

268 przypadków na Mazowszu
Autor: Super Express

Koronaraport na dzień 1.10. 2020r. Już teraz musimy mierzyć się z jesienną falą zakażeń COVID-19. Oto aktualne dane na temat skali epidemii na Mazowszu. Czy mieszkańcom stolicy grożą nowe obostrzenia związane z dołączeniem stolicy do zagrożonych powiatów? Już dziś zapadnie decyzja w tej sprawie

Resort zdrowia o godzinie 10:30 poinformował o nowych przypadkach zakażenia koronawirusem. W Polsce odnotowano prawie 2 tys. chorych! To rekord! - Mamy 1967 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia #koronawirus z województw: małopolskiego (285), mazowieckiego (268), pomorskiego (180), kujawsko-pomorskiego (179), wielkopolskiego (173), śląskiego (148), łódzkiego (117), podkarpackiego (107), warmińsko-mazurskiego (102), lubelskiego (98), dolnośląskiego (96), podlaskiego (64), zachodniopomorskiego (58), świętokrzyskiego (43), lubuskiego (28), opolskiego (21).

W czwartkowym raporcie resort zdrowia przekazał informacje o kolejnych 30 zgonach. - Z powodu COVID-19 zmarła 1 osoba. Z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami zmarło 29 osób.

Warszawa: Gigantyczne pieniądze na dezynfekcję ulic

Tylko dziś na Mazowszu potwierdzono 268 nowych przypadków. Łącznie do tej pory na Mazowszu potwierdzono 13008 tys. chorych. Gorzej jest tylko w województwie śląskim. W ciągu doby wykonano 29,6 tys. testów na obecność COVID-19.

Warszawa: Ewakuacja Ministerstwa Obrony Narodowej! Na miejscu żandarmeria wojskowa

Przez zakażonych pacjentów zajętych jest 2560 łóżek. Zajętych jest aż 159 respiratorów. Znacząco rośnie liczba osób objętych kwarantanną. Dziś jest to prawie 134 tys. osób!

W środę stołeczny sanepid poinformował, że w ciągu ostatniej doby liczba osób zakażonych w mieście wzrosła o 148. To najwięcej w ciągu ostatnich dwóch tygodni. W sumie od początku epidemii w Warszawie zostało zakażonych 5206 osób.  - Liczymy się z możliwością wprowadzenia w Warszawie żółtej strefy. Stolica trafi do niej, jeśli w ciągu 14 kolejnych dni łączna liczba zakażeń przekroczy 1066 - mówiła Karolina Gałecka, rzeczniczka stołecznego ratusza.

Warszawa w żółtej strefie? Co to oznacza

Przede wszystkim będziemy musieli zakrywać usta i nos. Ten nakaz będzie obowiązywał we wszystkich przestrzeniach publicznych. Konieczne będzie zachowanie większego dystansu. W sklepach oznacza to także mniejszą liczbę klientów - na jedną osobę muszą przypadać 4 metry kwadratowe (a nie jak do tej pory - 2,5 m2). Limity w organizacji wesel i uroczystości rodzinnych. Liczba ich uczestników została ograniczona do 100 osób.

TO REKORD ZAKAŻEŃ w Warszawie. Czy stolica trafi do żółtej strefy?

Obostrzenia dotyczą także działalności siłowni, klubów i centrów fitness - może tam znajdować się nie więcej niż jedna osoba na 7 m2 powierzchni dostępnej dla klientów, przy zachowaniu odległości 1,5 m Widownie będą mogły być wypełnione tylko w 25 procentach, a w wydarzeniach kulturalnych może uczestniczyć do 75 osób. Nie zmienią się natomiast zasady funkcjonowania hoteli, aquaparków i basenów. W wesołych miasteczkach, parkach rozrywki czy rekreacyjnych jedna osoba powinna przypadać na 10 m2.

Łukasz Szumowski ma koronawirusa!

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.