Warszawa: Gigantyczne pieniądze na dezynfekcję ulic

Ozonowanie ulic
Autor: um.warszawa.pl Ozonowanie ulic

Służby miejskiej w akcji! Od początku kwietnia urząd miasta przeprowadził ponad 100 akcji ozonowania miasta. Każda z nich to koszt kilkudziesięciu tysięcy złotych. Łącznie Warszawa wydała już na dezynfekcje miejskich terenów 4 mln zł!

Od początku pandemii ozonowaniem ulic zajmuje się Zarząd Oczyszczania Miasta i Zarząd Zieleni. Specjalne polewaczki zraszają ulice, przystanki, chodniki czy okolice szpitali i place zabaw. – Dezynfekcja wodą wysoko ozonowaną pomaga zminimalizować rozprzestrzenianie się wirusa – komentuje Karolina Gałecka, rzecznika ratusza. Takie działania jednak słono kosztują. Od kwietnia miasto wydało na ten cel aż 4 mln zł. Tylko za ostatnią dezynfekcję trzeba było zapłacić 40 tys. zł., a prace objęły tylko Ursus, Wolę i Ochotę.

Warszawa: Przez spór z dyrektorką nie ratują płodów! Afera w Szpitalu Bielańskim

Do tej pory zdezynfekowanych zostało około 6,9 tys. km ulic oraz ponad 6,5 mln m2 powierzchni przestrzeni miejskiej. Ozonowanie przestrzeni publicznej jest wykonywane trzy razy w tygodniu, a polewaczki wyjeżdżają dopiero po północy. Wysoko ozonowana woda jest bezpieczna dla ludzi i środowiska naturalnego. Nie wprowadza do środowiska żadnych szkodliwych pierwiastków. Woda ozonowana działa na bakterie i wirusie szybciej niż inne środki dezynfekcyjne.