Koleje Mazowieckie

i

Autor: mazowieckie.com.pl Koleje Mazowieckie

KORONAWIRUS dodatkowo zmienia rozkład jazdy Kolei Mazowieckich! [INFORMATOR]

2020-03-17 16:30

We wtorek Koleje Mazowieckie wprowadziły dodatkowe zmiany w rozkładzie jazdy. Tę niezapowiedzianą modyfikację, obejmującą również działanie kas i Punktu Rzeczy Znalezionych, wymusił koronawirus.

Zmiany wprowadzone we wtorek są dodatkowe, gdyż już dwa dni wcześniej, w niedzielę 15 marca, rozkład jazdy pociągów Kolei Mazowieckich został zmieniony. I było to od dawna planowane. Jednak nikt nie planował problemów wygenerowanych przez koronawirusa, stąd dodatkowe modyfikacje.

Sprawdź, gdzie kupisz Super Express podczas kwarantanny!

Od 18 do 25 marca zostaną wprowadzone dodatkowe zmiany w kursowaniu pociągów Kolei Mazowieckich. Rozkład jazdy będzie zbliżony do obowiązującego w soboty, niedziele i święta. Pozostanie jednak większość pociągów przyspieszonych, tak by umożliwić podróż do pracy i powrót do domu - informują Koleje Mazowieckie. Równocześnie, ze względu na wyznaczenie tzw. stref 0 w pociągach proszą pasażerów, o niekierowanie się na początek i na koniec składów – ze względów bezpieczeństwa zostały one wyłączone z użytku. 

Wielki poradnik "Jak przetrwać epidemię" już w kioskach!

Koronawirus spowodował równie, że od wtorku 17 marca, część kas została zamknięta. Koleje Mazowieckie zachęcają do zakupu biletów za pośrednictwem kanałów bezgotówkowych, np. za pośrednictwem telefonu komórkowego czy przez Internet.  - Do odwołania zostało także wprowadzone ograniczenie funkcjonowania Punktu Rzeczy Znalezionych. Przedmioty znalezione trafią do Punktu, jednak ich wydawanie zostaje czasowo zawieszone - informują Koleje Mazowieckie.

Zamknijcie miasta! - radzi polskiemu rządowi fachowiec. Czy polski rząd posłucha?

Szczegółowe informacje o dodatkowych zmianach wprowadzonych przez Koleje Mazowieckie można znaleźć TUTAJ i TUTAJ oraz TUTAJ.
 

Nasi Partnerzy polecają