Pogrzeb

i

Autor: keesluising / CC0 / pixabay.com

KORONAWIRUS na Mazowszu! Zmarli chowani w ekspresowym tempie!

2020-03-13 16:37

Władze Warszawy wprowadzają drastyczne przepisy związane z ewentualnymi przypadkami śmierci osób zarażonych koronawirusem! Wg rozporządzenia, pogrzeb takiej osoby MUSI się odbyć w ciągu 24 godzin! I nie ma co liczyć na sprowadzenie ciała z zagranicy!

W związku z błyskawicznie rozprzestrzeniającą się epidemią koronawirusa, władze Warszawy wprowadzają drastyczne przepisy. Tym razem dotyczące "sprawowania pochówków osób zmarłych na skutek choroby zakaźnej". W obecnej sytuacji, jak przypomina pismo rozesłane przez Urząd Miasta Stołecznego Warszawy, obowiązuje ustawa z dnia 31 stycznia 1959 r. o cmentarzach i chowaniu zmarłych. Art. 9 ust. 3 tej ustawy stanowi, że zwłoki osób zmarłych na niektóre choroby zakaźne powinny być natychmiast po stwierdzeniu zgonu usunięte z mieszkania i pochowane na najbliższym cmentarzu w ciągu 24 godzin od chwili zgonu!

Warszawa zostanie zamknięta? Prezydent tłumaczy!

Są także rozporządzenia dotyczące przypadku, gdyby chory na koronawirusa zmarł poza granicami Polski. Są równie drastyczne! - W przypadkach woli pochowania w Polsce osób zmarłych na skutek choroby zakaźnej poza granicami kraju, zgodnie z art. 14 ust. 5 ustawy o cmentarzach i chowaniu zmarłych, pozwolenia nie wydaje się przed upływem dwóch lat od dnia zgonu - czytamy w rozporządzeniu podpisanym z up. Prezydenta Warszawy przez Krzysztofa Krakowieckiego-Kuleszę.

Co ciekawe, pismo zostało skierowane do zarządów ośmiu cmentarzy niekatolickich w Warszawie:

  • Cmentarza Ewangelicko-Augsburskiego
  • Cmentarza Ewangelicko-Reformowanego
  • Cmentarza Karaimskiego
  • Cmentarza Żydowskiego
  • Muzułmańskiego Cmentarza Tatarskiego
  • Cmentarza Mariawickiego
  • Cmentarza Prawosławnego

Mężczyzna, który wrócił z Londynu źle się poczuł w metrze! Zamknięte sześć stacji!