koronawirus

i

Autor: SHUTTERSTOCK zdjęcie poglądowe

Koronawirus. Świetne wieści dla pacjentów z Covid-19. Nareszcie dobre wiadomości. Chodzi o miejsca w szpitalnych łóżkach

2021-03-22 21:30

W Warszawie cały czas są dostępne łóżka dla pacjentów z COVID-19 – przekazał w poniedziałek Mazowiecki Urząd Wojewódzki w Warszawie. W stolicy na wszystkich poziomach zabezpieczenia jest 2 089 miejsc, z czego zajętych jest 1 745. Na II poziomie zabezpieczenia w Warszawie są obecne 1 102 łóżka, z czego zajętych jest 925. Urząd poinformował ponadto, że liczba wolnych miejsc dla pacjentów z COVID-19 jest na bieżąco poszerzana, a wojewoda mazowiecki Konstanty Radziwiłł na bieżąco poszerza bazę łóżkową.

Zgodnie z danymi urzędu wojewódzkiego, ostatnio wydane decyzje o poszerzeniu bazy łóżkowej dla pacjentów z Covid-19 dotyczą m.in.: Szpitala Klinicznego Dzieciątka Jezus w Warszawie przy ul. Lindleya 4 - o dodatkowe 30 łóżek (łącznie jest tam 130 łóżek, w tym 10 miejsc respiratorowych), Centralnego Szpitala Klinicznego w Warszawie przy ul. Banacha - o dodatkowe 60 łóżek, w tym 5 miejsc respiratorowych (łącznie jest tam 140 łóżek, w tym 20 miejsc respiratorowych) oraz Dziecięcego Szpitala Klinicznego w Warszawie przy ul. Żwirki i Wigury na realizację świadczeń opieki zdrowotnej na rzecz pacjentów z potwierdzonym zakażeniem SARS-CoV-2, w zakresie Ginekologia i Położnictwo.

NIE PRZEGAP: Dramat ze szczepieniami na Mazowszu. Jak mamy walczyć z pandemią?! Tylko tyle szczepień wykonano do niedzieli

czy dzieci są najgroźniejszymi roznosicielami koronawirusa?

Bazę łóżkową - jak informuje urząd - zwiększono także dla Wojskowego Instytutu Medycyny Lotniczej w Warszawie o dodatkowe 41 łóżek, w tym 1 miejsce respiratorowe (łącznie jest tam 65 łóżek, w tym 3 miejsca respiratorowe), Instytutu Gruźlicy i Chorób Płuc w Warszawie o dodatkowe 70 łóżek, w tym 4 miejsca respiratorowe (łącznie jest tam 99 łóżek, w tym 10 miejsc respiratorowych) oraz Mazowieckiego Centrum Leczenia Chorób Płuc i Gruźlicy w Otwocku o dodatkowe 47 łóżek, w tym 2 miejsca respiratorowe (łącznie 71 łóżek, w tym 5 miejsc respiratorowych).

Również w Zespole Opieki Zdrowotnej Szpitala Powiatowego w Sochaczewie zwiększono bazę o dodatkowe 40 łóżek, w tym 3 miejsca respiratorowe (łącznie jest 80 łóżek, w tym 5 miejsc respiratorowych).

W poniedziałek resort zdrowia poinformował, że badania potwierdziły zakażenie koronawirusem u 14 578 osób. Jest to najwyższy poniedziałkowy wynik od początku tego roku. Zmarło 65 chorych. Najwięcej nowych dziennych przypadków w poniedziałek zarejestrowano na Mazowszu – 2899 i na Śląsku – 1859.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE