Koronawirus w ośrodku dla cudzoziemców na Targówku. Ponad połowa mieszkańców zakażona!

2020-06-06 7:43 SCH
Medycy walczący z koronawirusem
Autor: Shutterstock Olbrzymi przyrost zakażeń koronawirusem w powiecie tarnowskim

Jak informuje Urząd do Spraw Cudzoziemców, w ośrodku dla cudzoziemców na warszawskim Targówku wykryto koronawirusa. Zakażone są aż 63 osoby! Ognisko choroby wykryto tam w drugiej połowie maja. Większość zakażonych to osoby narodowości czeczeńskiej. W ośrodku wprowadzono kwarantannę, której przestrzeganie nadzoruje policja. Przeprowadzono również testy wśród wszystkich mieszkańców i pracowników ośrodka.

Koronawirus na warszawskim Targówku. 63 osoby zakażone

Koronawirus w ośrodku dla cudzoziemców - taką informację przekazał Urząd do Spraw Cudzoziemców. W ośrodku mieszczącym się na warszawskim Targówku, na COVID-19 zachorowały 63 osoby. 4 z nich są hospitalizowane. W ośrodku zakwaterowanych jest aktualnie 111 kobiet i dzieci. Ognisko zakażeń wykryto tam w drugiej połowie maja.

Pierwsze przypadki zakażenia koronawirusem w ośrodku na Targówku potwierdzono 22 maja, kiedy to COVID-19 wykryto u 32 osób narodowości czeczeńskiej. Według danych na 5 czerwca (piątek) liczba mieszkańców ośrodka zarażonych wirusem SARS-CoV-2 rośnie. Obecnie jest ich 63.

Urząd do Spraw Cudzoziemców uspokaja, że poza czterema hospitalizowanymi osobami, koronawirus u osób przebywających na Targówku przebiega łagodnie.

Urząd do Spraw Cudzoziemców zapewnia również, że mieszkańcom ośrodka na Targówku zapewniono odpowiednie warunki sanitarne, m.in. środki do dezynfekcji i maseczki. Cudzoziemcy są też objęci opieką medyczną.

Źródło: rmf24.pl

Maturzyści z całej Polski o egzaminach, nauce w czasie pandemii i rygorze sanitarnym

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.