Korupcja w urzędzie w Wołominie! CBA zatrzymuje kobietę wręczającą łapówkę

2020-08-07 13:47 Izabela Kraj
CBA
Autor: CBA Wyłudzili OGROMNE pieniądze z unijnej dotacji! CBA z Poznania zatrzymało trzy osoby

Centralne Biuro Antykorupcyjne już po raz kolejny w tym roku zajmuje się łapówkami związanymi z decyzjami wydawanymi w starostwie w Wołominie. Tym razem zatrzymana została kobieta z branży deweloperskiej, która próbowała wręczyć łapówkę. To już ósma zatrzymana!

Zatrzymana kobieta miała wręczyć ponad 20 tys. zł łapówki osobie powołującej się na wpływy w instytucji samorządowej. Według CBA, w proceder korupcyjny w Wołominie zaangażowane były osoby prywatne oraz firmy prowadzące inwestycje zlokalizowane w powiecie wołomińskim.

Kobieta usłyszała już zarzuty w nadzorującej śledztwo CBA Prokuraturze Okręgowej Warszawa-Praga.

- Działalność przestępcza polegała na przyjmowaniu korzyści majątkowych przez urzędników Starostwa Powiatowego w Wołominie oraz Powiatowego Inspektoratu Budowlanego w Wołominie, wykonujących czynności służbowe w postępowaniach administracyjnych dotyczących inwestycji budowlanych. Korzyści majątkowe były udzielane przez inwestorów zarówno na etapie wydawania decyzji budowlanych, jak i odbioru budynku do użytkowania – informuje CBA.

"Śledztwo jest rozwojowe" - czytamy w komunikacie CBA. A to oznacza, że szykuja sie kolejne zatrzymania.

CBA w Szczecinku
Autor: archiwum CBA

To już ósma osoba zatrzymana w tzw "sprawie wołomińskiej"

W lutym i lipcu zatrzymano siedem osób, w tym m.in. byłych urzędników starostwa powiatowego i Powiatowego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego w Wołominie oraz deweloperów spod Warszawy.