Wielki smog nad Warszawą. Koszmarna jakość powietrza. Mieszkańcy muszą oddychać trującym pyłem [WSKAŹNIKI]

2021-02-10 10:22
KOSZMARNA jakość powietrza w stolicy. Smog TRUJE warszawiaków!
Autor: ag zdjęcie ilustracyjne

Piękny zimowy krajobraz Warszawy od rana psuje trujący smog! Wysokie stężenie pyłów zawieszonych w powietrzu jest niezwykle szkodliwe dla zdrowia. W stolicy wprowadzono pomarańczowy alert! Nie musisz - nie wychodź z domu!

Smog zaatakował Warszawę

Za oknami śnieg, mróz i… smog! Zanieczyszczone powietrze truje mieszkańców miasta. "W Warszawie notuje się wysokie stężenie pyłów zawieszonych w powietrzu. O ile warunki meteorologiczne nie ulegną zmianie, dobowe stężenie pyłu zawieszonego PM10 może przekroczyć dziś (10.02.2021 r.) warszawski poziom alarmowania (100 ug/m3)" poinformował stołeczny ratusz.

Nie wychodź z domu!

W związku z paskudnym smogiem za oknem zaleca się:

  • unikanie przebywania na dworze
  • unikanie wietrzenia pomieszczeń
  • zrezygnowanie z aktywności fizycznej na dworze

Są to zalecenia kierowane do wszystkich mieszkańców Warszawy. Jednak przede wszystkim powinny ich przestrzegać kobiety w ciąży, rodziny z małymi dziećmi, a także osoby starsze i chore. Wysoki poziom zanieczyszczenia powietrza przyczynia się bowiem do nasilenia objawów u osób cierpiących na przewlekłe choroby dróg oddechowych. Warto pamiętać, że te osoby mają mniejszą zdolność do zwalczania infekcji płuc, które mogą być tragiczne w skutkach.

Apel władz miasta

Stołeczny ratusz apeluje do mieszkańców Warszawy o to, by jeśli jest to możliwe, pozostali w swoich domach, a także ograniczyli korzystanie z transportu oraz zaprzestali palenia w kominkach. Władze miasta proszę również, by informować Straż Miejską o podejrzeniach spalania odpadów.

Testujemy pączki za 11 zł od Magdy Gessler. "Orgazm w ustach"
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE