Straszny mróz na Mazowszu. Ratuj się kto może! IMGW ostrzega

2021-02-10 9:08
Siarczyste mrozy i śnieżyce
Autor: pixabay Siarczyste mrozy i śnieżyce

Kolejny mroźny poranek w centrum i na północy kraju. Nad ranem termometry miejscami wskazują temperaturę minimalną od -18 st. C do -13 st. C, a wiatr osiąga średnią prędkość od 5 km/h do 30 km/h - ostrzega w środę rano IMGW.

Synoptycy wydali ostrzeżenia między innymi wobec Mazowsza. Straszny mróz ma dotknąć także w woj. podlaskie, warmińsko-mazurskie, pomorskie, zachodniopomorskie, wielkopolskie, lubuskie, dolnośląskie, opolskie, łódzkie.

Po godz. 10 temperatura w stolicy zacznie delikatnie się podnosić. O godz. 14 będzie „najwyższa” i wyniesie -6,3 stopnia Celsjusza. Do wieczora temperatura spadnie do prawie -8.

W środę w ciągu dnia zachmurzenie będzie duże. Okresami wystąpią opady śniegu, na południowym wschodzie przechodzące w deszcz ze śniegiem i deszcz marznący powodujący gołoledź. Miejscami przyrost pokrywy śnieżnej wzrośnie o około 5 cm, a na południu miejscami o 8 cm. Temperatura maksymalna od -10 st. C na północnym wschodzie i w Kotlinach Sudeckich, około -7 st. C w centrum i na zachodzie, do 0st. C na południowym wschodzie. Wiatr słaby i umiarkowany, północny i północno-wschodni, w centrum kraju przejściowo słaby, zmienny.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE