Tragedia

Koszmarny pożar w Broku. Nie żyje dwóch mężczyzn

2023-03-16 10:15

Do tragicznego w skutkach pożaru doszło wczesnym rankiem 16 marca. Niszczycielski żywioł strawił dom w Broku (pow. ostrowski). Policjanci ewakuowali jedną osobę, jednak pomimo reanimacji jej życia nie udało się uratować. Podczas przeszukiwania pomieszczeń w zniszczonym budynku, strażacy odnaleźli zwęglone ciało drugiej ofiary pożaru.

Pożar domu w Broku

Przed godz. 6 w czwartek, 16 marca, do służb wpłynęła informacja o pożarze domu jednorodzinnego przy ul. Pułtuskiej w Broku (pow. ostrowski). - Gdy na miejsce dojechał pierwszy zastęp straży pożarnej cały budynek objęty był pożarem - przekazał w rozmowie z „Super Expressem” st. kpt. Rafał Kamiński, oficer prasowy Komendanta Powiatowego PSP w Ostrowi Mazowieckiej.

Policjanci, którzy jako pierwsi dotarli na miejsce, weszli do płonącego domu i w przedsionku znaleźli nieprzytomnego 64-latka. Ewakuowali go z budynku i rozpoczęli reanimację. Niestety, mężczyźnie nie udało się przywrócić funkcji życiowych. Przybyły na miejsce zdarzenia lekarz stwierdził jego zgon.

Dwie ofiary pożaru

Jak przekazał nam st. kpt. Rafał Kamiński, podczas prowadzonych działań strażacy otrzymali informację, że w budynku może przebywać jeszcze jedna osoba. Niestety, było już za późno na ratunek. - Podczas przeszukiwania pomieszczeń strażacy znaleźli zwęglone zwłoki mężczyzny - poinformował nas st. kpt. Rafał Kamiński. Z informacji przekazanych nam przez mł.asp. Marzenę Laczkowską z policji w Ostrowi Mazowieckiej wynika, że był to 66-letni mieszkaniec domu.

W akcji udział brało sześć zastępów straży pożarnej, Zespół Pogotowia Ratunkowego, policja oraz pogotowie energetyczne. Funkcjonariusze pod nadzorem prokuratora będą wyjaśniali szczegółowe przyczyny i okoliczności tragedii, w której śmierć poniosło dwóch mężczyzn z powiatu ostrowskiego. - Będzie powołany biegły z zakresu pożarnictwa - poinformowała mł.asp. Marzena Laczkowska. 

Sonda
Musiałaś/eś się kiedykowiek ewakuować z powodu pożaru?