Koszmarny wypadek w Przasnyszu. Na miejscu zginął pasażer, kierujący autem był pijany

i

Autor: POLICJA Koszmarny wypadek w Przasnyszu. Na miejscu zginął pasażer, kierujący autem był pijany

PRZERAŻAJĄCE

Koszmarny wypadek w Przasnyszu. Na miejscu zginął pasażer, kierujący autem był pijany

2023-01-19 12:21

Do makabrycznego wypadku doszło we wtorek rano, 17 stycznia, w Przasnyszu. Osobówka marki deawoo, uderzyła bokiem w słup energetyczny. Uderzenie było na tyle silne, a prędkość auta tak duża, że pojazd owinął się wokół słupa. Na miejscu zginął 43-letni pasażer. W czwartek, 19 stycznia, policja przekazała nowe fakty. Okazuje się, że kierujący autem był pijany, miał 0,5 promila alkoholu we krwi! Co mu grozi?

Przasnysz. Nie żyje 43-letni pasażer. Kierowca lanosa był pijany

Koszmar rozegrał się we wtorek, 17 stycznia po godz. 8 na ul. Zawodzie w Przasnyszu. Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że kierujący osobówką, 23-letni mieszkaniec Przasnysza, stracił panowanie nad kierowanym pojazdem. Mężczyzna najprawdopodobniej nie dostosował prędkości na łuku drogi. – Zjeżdżając na lewe pobocze, uderzył w ogrodzenie posesji, a następnie w słup energetyczny – przekazał asp. szt. Krzysztof Błaszczak z przasnyskiej policji.

Jego auto owinęło się wokół słupa energetycznego. Na miejscu zginął 43-latek, który podróżował autem z 23-latkiem.

Przeprowadzone badanie stanu trzeźwości kierującego wykazało, że mężczyzna posiadał w swoim organizmie, około 0,5 promila alkoholu. Dodatkowo od kierującego, została pobrana krew do badań na zawartość alkoholu i środków odurzających – dodaje Błaszczak.

Na wniosek policjantów oraz prokuratury, wobec 23-letniego kierowcy zastosowano środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. Mężczyzna za swój czyn odpowie przed sądem, grozi mu nawet 8 lat więzienia.

Przasnyscy policjanci apelują o zachowanie zdrowego rozsądku i maksimum ostrożności podczas poruszania się po drogach.

Sonda
Miałeś/aś kiedyś wypadek samochodowy?
Nasi Partnerzy polecają