Ursynów nie chce wody z plastikowych butelek

i

Autor: pixabay.com Ursynów nie chce wody z plastikowych butelek

Kranówka zamiast mineralnej! Radni Ursynowa dają przykład [AUDIO]

2019-04-15 19:44

Zamiast wody z plastikowych półlitrowych butelek będzie woda z kranu w dzbankach. A zamiast jednorazowych kubeczków - zwykłe szklanki. Ursynów chce być ekologiczny. 

Radni z Ursynowa będą pić kranówkę! To inicjatywa jednego z lokalnych radnych, która ma walczyć z zanieczyszczeniami i plastikowymi odpadami. - Od teraz w urzędzie dzielnicy do dyspozycji będzie woda w szklanych dzbankach - mówi Antoni Pomianowski z Inicjatywy Mieszkańców Ursynowa. 

Czytaj także: Warszawa rozkwitła na wiosnę. Ponad pół miliona nowych kwiatów

- To był absurd, że na sesjach rady, na komisjach były hurtowe ilości półlitrowych butelek z wodą i plastikowe kubeczki do których ta woda z plastikowych butelek była nalewana. Zwróciłem się z wnioskiem do burmistrza o zamianę tej wody na wodę w dzbankach oraz na zmianę tych plastikowych kubeczków na zwykle szklanki - tłumaczy Pomianowski.

Czytaj także: Pantery ruszą do walki z ogniem. Lotnisko Chopina ma nowy sprzęt

Z kolei działacze z Miasto Jest Nasze złożyli apel do władz Warszawy, by całe miasto poszło w ślady Ursynowa i zrezygnowało z jednorazówek. - Chodzi o to, aby we wszystkich urzędach i wszystkich instytucjach podległych miastu zrezygnowano z jednorazowych plastikowych sztućców i innych przedmiotów. Miasto organizuje wiele imprez, wiele spotkań, konferencji. Na tych wszystkich imprezach często stosowane są jednorazowe naczynia: kubeczki czy talerze czy sztućce. I z tego można by bardzo łatwo zrezygnować - mówi Jan Mencwel z Miasto Jest Nasze. 
W tej chwili toczą się także prace nad wprowadzeniem strefy wolnej od plastiku na Żoliborzu.​

O szczegółach mówi Szymon Kępka:

 

Ewakuacja domu towarowego Vitkac. Zobacz wideo:

 

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE