Nowe fakty

Łukasz P. napadł na sklep w Kobyłce. Co wiemy o młodym przestępcy?

2023-01-14 7:28

Napad na sklep w centrum podwarszawskiej Kobyłki odbił się szerokim echem w całym kraju. Dwóch młodych mężczyzn w bronią w ręku wtargnęło do sklepu znanej sieci i próbowało obrabować kasę z gotówki. W obronie przerażonej kasjerki i swojego dobytku stanął sklepikarz, który śmiertelnie ugodził nożem jednego z bandytów. Drugi uszedł z życiem, a teraz grozi mu wieloletnie więzienie. Co wiemy na jego temat?

Napad w Kobyłce. Młody przestępca w rękach policji. Co o nim wiemy?

Tak głośnej sprawy z napadem rabunkowym nie było w Warszawie i okolicach już dawno. W niedzielny wieczór pracownica Żabki przy ul. Wołomińskiej w Kobyłce zmywała podłogę przygotowując się zapewne do zamknięcia. Nagle do sklepu wkroczyli dwaj uzbrojeni i zamaskowani mężczyźni. Właściciel sklepu ugodził jednego z nich nożem. Chwilę później ranny bandyta wybiegł ze sklepu brocząc krwią. 25-latek padł martwy kilkaset metrów dalej przy stacji PKP. Śledczy zabrali jego zwłoki i przeprowadzili sekcję. Okazało się, że życia pozbawił go jeden cios w lewy bok.

Policjanci od razu po zgłoszeniu rozpoczęli poszukiwania drugiego napastnika. W niespełna dobę od tragicznych wydarzeń wpadł w ręce mundurowych. Media obiegły wtedy sensacyjne doniesienia na jego temat. Kim jest młody przestępca z Kobyłki, którego wspólnik przypłacił skok życiem? Policjanci udostępnili jego wizerunek. Zapraszamy do poniższej galerii, w której zebraliśmy wszystkie znane nam fakty na temat rozbójnika.

Sonda
Czy byłeś kiedyś świadkiem napadu?