Księża Pallotyni w kwarantannie! KORONAWIRUS w Wyższym Seminarium Duchownym pod Warszawą!

2020-04-06 17:37 PIK
Księża Pallotyni w kwarantannie!
Autor: pallotyni by facebook Księża Pallotyni w kwarantannie!

W Wyższym Seminarium Duchownym Pallotynów w Ołtarzewie stwierdzono koronawirusa. Cała wspólnota podjęła ścisłą kwarantannę: teren WSD został zamknięty, podobnie jak kościół seminaryjno-parafialny w Ołtarzewie.

Przeprowadzone testy 6 Współbraci dały wczoraj wieczorem wynik pozytywny. Jako cała wspólnota seminaryjna kontynuujemy zatem ścisłą i oficjalną już kwarantannę przez najbliższe dwa tygodnie. W tym czasie nikt nie może wchodzić na teren WSD, ani nikt z niego wychodzić. Dla wiernych zamknięty jest również kościół seminaryjno-parafialny - poinformował wczoraj na fanpage'u WSD Pallotynów z Oltarzewa ks. rektor Mirosław Mejzner SAC. - Póki co wszyscy czują się dobrze i wykazują niegroźne objawy zakażenia (stan podgorączkowy, suchy kaszel, utrata węchu i smaku, zmęczenie) - opisał obecną sytuację w seminarium.

Koronawirus jak widać przenika także za mury kościelne. I to pomimo przestrzeganie wszelkich zalecanych środków ostrożności. - Od 21 marca we Mszach św. w kościele nie uczestniczą członkowie wspólnoty, poza duszpasterzami parafialnymi. Zawiesiliśmy również prace budowlane związane z „remontem stulecia”. Mieliśmy nadzieję, że uda się przetrwać ten trudny czas bez zarażenia - pisze w swoim poście ks. rektor Mirosław Mejzner SAC. Niestety, COIVID-19 okazał się sprytniejszy i silniejszy. - Ufamy, że wszyscy wyjdziemy z tego cało i zdrowo - dodaje ks. rektor.

Super Raport 6 IV (Haidar, Czarnecki)

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.