Kiedy otwarcie?

Lazurowa na ostatniej prostej! Kiedy koniec remontu? Znamy datę

2023-09-15 5:23

Dobiega końca przebudowa ulicy Lazurowej na Bemowie. – Inwestycja jest już prawie gotowa – ogłosili w czwarte, 14 września, stołeczni urzędnicy, choć droga na gotową nie wygląda. Wciąż uwijają się tam maszyny i robotnicy, a zamiast asfaltu są piaszczyste rozkopy. Znamy jużjednka datę spodziewanego otwarcia.

Warszawa. Remont Lazurowej na ostatniej prostej. Kiedy otwarcie?

Zakończenia tego remontu kierowcy wyczekują od dawna. Inwestycja jest ostatnim etapem łącznika Al. Jerozolimskich z trasą S8. Wyczekanym przez kierowców i przez mieszkańców Bemowa – bo przez remont Lazurowej przez ostatnie dwa lata nie mogą wyjechać ze swoich osiedli i tkwią w korkach przy powrotach.

Prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski miał jednak w czwartek pozytywne wieści. – Kończymy przebudowę Lazurowej. Jest już ona niemal gotowa. To bardzo ważna ulica, która połączy aż trzy dzielnice – Ursus, Włochy i Bemowo. Bardzo się cieszę, że na tym odcinku, na którym będzie droga dwujezdniowa nie wystąpiły żadne opóźnienia – mówił Rafał Trzaskowski wizytując Bemowo. Prace na Lazurowej toczą się na około 500 metrach między trasą S8 a Górczewską.

Powstają tam dwie jezdnie po dwa pasy ruchu, nowe chodniki i ścieżki rowerowe. Kierowcy od czerwca odzyskali jedną – zachodnią - nitkę Lazurowej. - Przed nami etap uzgodnienia nowej organizacji ruchu. Ale wszystko wskazuje na to, że jeszcze przed listopadem kierowcy będą mogli korzystać już także z drugiej jezdni ul. Lazurowej – precyzuje Agata Choińska-Ostrowska, ze Stołecznego Zarządu Rozbudowy Miasta. Inwestycja kosztowała miasto 24 mln zł. Unia Europejska dołożyła 17 mln zł.

Kiedy Bemowo odzyska ul. Lazurową. Trzaskowski na budowie mówi o terminach
Sonda
Czy przeszkadzają Ci remonty dróg?