Legia Warszawa - Drita

Autor: Cyfrasport Legia Warszawa - Drita

Legia - Drita: Zadanie wykonane. Zwycięski debiut Czesława Michniewicza [WYNIK]

2020-09-24 22:22

Legia Warszawa pokonała Dritę Gnjilane 2:0 w meczu trzeciej rundy eliminacji Ligi Mistrzów. Na listę strzelców w pierwszej połowie wpisali się Paweł Wszołek i Tomas Pekhart. Gospodarze wykonali zadanie i wywalczyli awans, jednak swoją grą nie porwali... Był to debiut Czesława Michniewicza w roli trenera Legii Warszawa.

Po sobotniej porażce 1:3 z Górnikiem Zabrze z posadą trenera Legii Warszawa pożegnał się Aleksandar Vuković. Serbskiego szkoleniowca zastąpił Czesław Michniewicz i w swoim debiucie w nowym miejscu pracy miał jeden cel - pokonać przy Łazienkowskiej kosowską Dritę i wywalczyć awans do kolejnej rundy eliminacji do Ligi Europy. Każde inne rozwiązanie oznaczałoby wtopę i poważną rysę na wizerunku już na samym początku jego pracy w stolicy Polski.

Bez niespodzianki w Kopenhadze. Piast pożegnał się z Ligą Europy

Losy spotkania wyjaśniły się pierwszej połowie. W 24. minucie otworzył Paweł Wszołek, natomiast tuż przed przerwą wynik ustalił Tomas Pekhart. W obu przypadkach asystę zaliczył Filip Mladenović, popisując się skutecznymi dośrodkowaniami. Przewaga gospodarzy nie podlegała dyskusji, jednak nie tworzyli sobie oni zbyt wielu okazji bramkowych. Najlepsze mieli Mladenović, który trafił w poprzeczkę z rzutu wolnego, jak również Jose Kante, który w końcówce posłał piłkę minimalnie obok bramki po centrze Bartosza Kapustki. Goście od czasu do czasu starali się zagrozić bramce Artura Boruca, jednak doświadczony bramkarz zawsze był na posterunku.

W czwartej rundzie eliminacji Ligi Europy legioniści zagrają z azerskim Karabachem Agdam.

Legia Warszawa - Drita Gnjilane 2:0 (2:0)

Bramki: Wszołek 24, Pekhart 43

Legia: Artur Boruc - Josip Juranović, Mateusz Wieteska, Artur Jędrzejczyk, Filip Mladenović - Paweł Wszołek, Bartosz Slisz, Michał Karbownik, Luquinhas (67. Bartosz Kapustka), Joel Valencia (63. Walerian Gwilia) - Tomas Pekhart (71. Jose Kante)

Drita: Faton Maloku - Vladica Brdarovski (66. Erjon Vuçaj), Fidan Gerbeshi, Ardian Cuculi, Ilir Blakçori - Xhevdet Shabani, Hamdi Namani, Bujar Shabani, Almir Ajzeraj (74. Festim Alidema) - Astrit Fazliu, Kastriot Rexha (56. Betim Haxhimusa)

Żółte kartki: Wieteska, Wszołek - Namani.

Źródło: Legia - Drita: Zadanie wykonane. Zwycięski debiut Czesława Michniewicza [WYNIK]