Lekcje o mowie nienawiści

i

Autor: pixabay.com/greenspc Lekcje o mowie nienawiści

Lekcje o mowie nienawiści w warszawskich szkołach [AUDIO]

2019-01-15 17:40

Władze Warszawy chcą przeciwdziałać mowie nienawiści wśród młodzieży. W szkołach zostaną przeprowadzone specjalne zajęcia, które mają w tym pomóc.   

We wszystkich warszawskich szkołach przeprowadzone będą prelekcje na temat mowy nienawiści. Nauczyciele pokażą uczniom jak reagować, jak radzić sobie z atakami i jak ich unikać. To inicjatywa władz stolicy.

Czytaj także: "Jutro może zginąć Andrzej Duda". 72-latek groził prezydentowi

- Prosiliśmy, aby nauczyciele w naszych szkołach podczas godzin wychowawczych przeprowadzili zajęcia z młodzieżą, dziećmi na temat przeciwdziałania 
mowie nienawiści - mówi Katarzyna Pieńkowska, Urząd Miasta. 

Czytaj także: Incydent z udziałem Gronkiewicz-Waltz. Była prezydent chce dodatkowej ochrony

Zajęcia mają się odbyć jeszcze przed feriami. Decyzja o ich przeprowadzeniu to wynik ostatnich tragicznych wydarzeń, na skutek których zmarł prezydent Gdańska Paweł Adamowicz. 

Prezydent Rafał Trzaskowski zaczerpnął pomysł wprowadzenia w szkołach zajęć na temat nienawiści od prezydenta Wrocławia. 
 


Tematem zajął się nasz reporter Szymon Kępka.

 POSŁUCHAJ: 

 

Prezydent Paweł Adamowicz zmarł na skutek obrażeń, których doznał podczas ataku nożownika. Do tragicznego zdarzenia doszło podczas 27. finału Wielkiej Orkiestry Świąteczne Pomocy. Prezydent Adamowicz zmarł w gdańskim szpitalu mając 53 lata. 

Nie żyje prezydent Gdańska. Zobacz WIDEO: