Leżał na ziemi i ledwo oddychał. „Był blady, spocony i mówił niewyraźnie”. Pomogli mu strażnicy

i

Autor: STRAŻ MIEJSKA Leżał na ziemi i ledwo oddychał. „Był blady, spocony i mówił niewyraźnie”. Pomogli mu strażnicy

CHWILE GROZY NA GROCHOWSKIEJ

Leżał na ziemi i ledwo oddychał. „Był blady, spocony i mówił niewyraźnie”. Pomogli mu strażnicy

2023-07-11 20:16

Sytuacja miała miejsce w samo południe w poniedziałek, 10 lipca. Strażnicy miejscy odebrali alarmujące zgłoszenie. Na trawniku przy ul. Grochowskiej na Pradze-Południe leżał mężczyzna. – Jest blady i nieregularnie oddycha – usłyszeli funkcjonariusze. Natychmiast na miejsce zadysponowano jeden patrol.

Warszawa, Praga-Południe. Leżał na trawniku i ledwo oddychał

Strażnicy miejscy otrzymali zgłoszenie od zaniepokojonego mieszkańca. Zgłoszenie dotyczyło leżącego na trawniku mężczyzny. Poszkodowany był blady i nieregularnie oddychał. Na miejsce wysłano patrol.

Funkcjonariusze kilka minut później odnaleźli mężczyznę, który leżał na trawniku. Nie było od niego czuć alkoholu, nie miał obrażeń. Nie umiał podać swoich danych. Był blady, spocony i mówił niewyraźnie – przekazał referat prasowy stołecznej straży miejskiej.

Jak słyszymy dalej, mężczyzna był senny, a jego tętno było nieregularne i chwilami słabło. Funkcjonariusze podali mężczyźnie wodę, rozebrali go i przenieśli w zacienione miejsce. Na miejsce przyjechał również zastęp ratownictwa medycznego. Lekarze zbadali mężczyznę. Stwierdzili, że nie wymaga hospitalizacji.

Strażnicy ustalili, że schronienie przed upałami może zapewnić mu noclegownia przy ulicy Kupieckiej. Mężczyzna został tam przewieziony. Na miejscu mundurowi przekazali personelowi informacje o wskazaniach ratowników – czytamy dalej na stronie stołecznej straży miejskiej.

Sonda
Pomagasz osobom w kryzysie bezdomności?