SZOKUJĄCE STATYSTKI

Lista najniebezpieczniejszych ulic na terenie Warszawy! Gdzie zginęło najwięcej osób?

2023-02-08 20:01

Stolica jest jednym z najniebezpieczniejszych polskich miast dla kierowców. W zeszłym roku na warszawskich ulicach doszło do 758 wypadków drogowych, w wyniku których śmierć poniosło aż 30 osób. To daje średnio 2 wypadki dziennie! Przygotowaliśmy dla was listę najniebezpieczniejszych ulic na terenie miasta.

Warszawa. Gdzie jest najniebezpieczniej? Na których ulicach dochodziło do największej ilości wypadków?

Od patrzenia na liczbę wypadków oraz kolizji, które miały miejsce w ubiegłym roku na terenie stolicy, można zdębieć! W ostatnim czasie policjanci opublikowali najnowsze dane, które dotyczą 2022 roku. Jak się okazuje, w okresie od stycznia do grudnia odnotowano ponad 22 tysiące kolizji drogowych. Makabryczna jest również liczba wypadków drogowych, których było ponad 750. To daje średnio 2 wypadki dziennie!

Jednak pomimo tych tragicznych stołecznych statystyk, ubiegły rok był o wiele spokojniejszy niż poprzednie lata. Biuro Ruchu Drogowego poinformowało, że według wstępnych danych dotyczących bezpieczeństwa ruchu drogowego, w całej Polsce, odnotowano ponad 21 tysięcy wypadków. To niemalże o 1500 mniej niż w 2021 roku i 2200 mniej niż w 2020 roku.

Jednak same statystyki, dotyczące całej Warszawy, nie są tak szokujące jak te, dotyczące poszczególnych ulic i skrzyżowań na terenie stolicy. Chcielibyśmy przypomnieć wam te najtragiczniejsze zdarzenia, najmocniejsze zderzenia i kolizje, podczas których samochody rozpadały się na małe kawałki.

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Stołecznej Policji zebrali naprawdę bardzo ciekawe informacje i udostępnili statystyki, z których można wyznaczyć swego rodzaju czarne punkty na warszawskiej mapie drogowej! To miejsca, w których najczęściej dochodziło do wypadków drogowych.

Lista dziesięciu najniebezpieczniejszych ulic w Warszawie dostępna jest w galerii poniżej!

Sonda
Miałeś/aś kiedyś wypadek samochodowy?
Karetka zderzyła się z autobusem. Groźny wypadek na ul. Ostrobramskiej
Nasi Partnerzy polecają