Maciej grał wierzył w piękne słowa muzyki. Zginął po ataku zwyrodnialca. Zabójstwo na Nowym Świecie

i

Autor: Reprodukcja Piotr Lampkowski / Super Express Słuchając jak Maciek śpiewa tą piosenkę i wiedząc jaką cenę zapłacił za to że jej przesłanie miał w sercu trudno nie płakać. Maciej miał tylko 29 lat. Do Warszawy pojechał nie tylko po to aby pracować ale też po to aby puszczać muzykę w klubach. Ona była jego miłością. W Warszawie znalazł śmierć. Zwyrodnialec zadał mu kilkanaście ciosów nożem tylko dlatego, że stanął on w obronie kobiet. Liczymy na to, że mimo wszystko ci którzy posłuchają piosenki w wykonaniu Maćka wezmą sobie jej słowa do serca. Tak jak on.

Nowe informacje

Maciej zginął na Nowym Świecie. Prokuratura ujawnia nowe fakty. Przełom w śledztwie?!

2023-03-30 6:37

Do szokującego mordu na Nowym Świecie doszło w maju 2022 r. Trzech mężczyzn brutalnie pobiło i ugodziło śmiertelnie nożem 29-latka, który stanął w obronie dziewczyny. I chociaż policja zna personalia sprawców, to przez osiem miesięcy sprawa zdawała się tkwić w martwym punkcie. Pod koniec stycznia 2023 r. funkcjonariusze zatrzymali Łukasza G. Mężczyzna usłyszał już zarzut.

Łukasz G. z zarzutem zabójstwa

- W poniedziałek, 30 stycznia, w godzinach popołudniowych na Targówku dokonano zatrzymania Łukasza G. - powiedział w styczniu rzecznik stołecznej policji Sylwester Marczak. Jak przekazała w rozmowie z „Super Expressem” prok. Aleksandra Skrzyniarz z Prokuratury Okręgowej w Warszawie, 29-latek usłyszał zarzut zabójstwa. - Został tymczasowo aresztowany - dodała.

Po zatrzymaniu Łukasza G. rzecznik stołecznej policji zapewniał, że "kwestią czasu jest znalezienie pozostałych dwóch poszukiwanych". Tymczasem miesiące mijają, a Sebastian Włodarczyk (23 l.) i Dawid Mirkowski (24 l.), ścigani listami gończymi od blisko roku, wciąż są na wolności. - Trwają czynności - tłumaczy nam prok. Skrzyniarz.

Brutalne zabójstwo na Nowym Świecie

Horror rozegrał się 8 maja 2022 roku. 29-letni Maciej, mieszkaniec jednej ze wsi pod Tucholą (woj. kujawsko-pomorskie), stanął w obronie kobiet, które na Nowym Świecie w Warszawie zaczepiała grupa mężczyzn. Ich agresja przeniosła się na młodego mężczyznę. Maciej kilkukrotnie został dźgnięty nożem. Niestety, jego życia nie udało się uratować.

Policja ustaliła, kto odpowiada za to brutalne morderstwo. Za Łukaszem G., Dawidem Mirkowskim i Sebastianem Włodarczykiem wysłano listy gończe. Minął już blisko rok od dramatu na Nowym Świecie, a za kratkami siedzi dopiero jeden zabójca...

Sonda
Czy dożywocie to odpowiednia kara za zabójstwo?
Listen on Spreaker.