Ważne!

Zatrzymali podejrzanego o zabójstwo na Nowym Świecie! Łukasz G. w rękach policji

2023-01-30 16:59

Policja zatrzymała jednego z podejrzany o zabójstwo na Nowym Świecie! Informacje potwierdził rzecznik stołecznej policji Sylwester Marczak. - Zatrzymanym jest Łukasz G. - powiedział w rozmowie z „Super Expressem” policjant. Dodał, że 29-latek trafił w ręce funkcjonariuszy na terenie Warszawy. Rzecznik przekazał też nowe fakty w sprawie pozostałych poszukiwanych.

Warszawa. Jest pierwszy zatrzymany w sprawie zabójstwa na Nowym Świecie

Przełom w sprawie szokującego mordu na Nowym Świecie. W maju 2022 r. na trzech sprawców pobiło i ugodziło śmiertelnie nożem młodego mężczyznę. 29-latek stanął w obronie dziewczyny. Przez wiele miesięcy trwały poszukiwania trzech podejrzanych. W tym czasie udało się zatrzymać jedynie brata jednego ze ściganych. Teraz policjanci przekazali nowe fakty. - W poniedziałek, 30 stycznia, w godzinach popołudniowych na Targówku dokonano zatrzymania Łukasza G. - powiedział rzecznik stołecznej policji Sylwester Marczak. Policjant dodał, że podejrzany 29-latek był zupełnie zaskoczony. - Kwestią czasu jest znalezienie pozostałych dwóch poszukiwanych – dodał funkcjonariusz. Zatrzymany nie usłyszał jeszcze zarzutów. W ciągu najbliższych kilku dni zostanie doprowadzony do prokuratury. 

W sprawie ścigani są jeszcze Sebastian Włodarczyk (23 l.) i Dawid Mirkowski (24 l.).

Zabójstwo na Nowym Świecie. 29-latek zginął od ciosu nożem

Zamordowany 29-latek zginął od ciosu nożem. Jeden ze sprawców podczas szarpaniny ugodził go kilka razy w plecy. Ranny zdołał wejść do pobliskiego sklepu, prosił o pomoc. Mimo wysiłku ratowników medycznych zmarł. Z ustaleń dziennikarzy wynika, że do bojki doszło w obronie zaczepionej dziewczyny. Maciek z Tucholi przypłacił to życiem.

Zatrzymali podejrzanego o zabójstwo na Nowym Świecie! Łukasz G. w rękach policji
Sonda
Czy dożywocie to odpowiednia kara za zabójstwo?