Maja Lidia Kossakowska nie żyje. Tragiczna śmierć „pierwszej damy" polskiej fantastyki

2022-05-23 20:00
Maja Lidia Kossakowska nie żyje. Tragiczna śmierć „pierwszej damy polskiej fantastyki”
Autor: Mariusz Gaczyński/EAST NEWS Maja Lidia Kossakowska nie żyje. Tragiczna śmierć „pierwszej damy polskiej fantastyki”

Nie żyje Maja Lidia Kossakowska. Wybitna polska pisarka fantasy zginęła tragicznie w wieku 50 lat. Autorka zmarła w wyniku pożaru domku letniskowego na swojej działce w Załubicach przy ul. Mazowieckiej. Jej mąż, Jarosław Grzędowicz, próbował jeszcze ratować małżonkę, jednak było już o wiele za późno.

Nie żyje Maja Lidia Kossakowska

Można śmiało powiedzieć, że polska literatura fantastyczna straciła wybitną pisarkę. Maja Lidia Kossakowska podbiła serca swoich fanów gatunku serią „Zastępów Anielskich”. Autorka w dniu śmierci miała zaledwie 50 lat. Kossakowska zginęła tragicznie, bowiem w pożarze swojego domku letniskowego na działce w Załubicach przy ul. Mazowieckiej.

– Moja przyjaciółka, wręcz starsza siostra z wyboru, Maja Lidia Kossakowska zginęła w pożarze domku na działce. Jarek Grzędowicz wyszedł po drewno do kominka, nie przebił się z powrotem przez ścianę ognia. Żyje, jest poparzony – przekazał Łukasz M. Wiśniewski w mediach społecznościowych, dziennikarz a prywatnie przyjaciel autorki.

Maja Lidia Kossakowska podczas swojej autorskiej kariery publikowała powieści, mikropowieści i zbiory opowiadań. Nazywana była „pierwszą damą" polskiej fantastyki. Zdobyła Srebrnego Globa za opowiadanie „Beznogi tancerz”, Złotego Kota za cykl anielski, dwukrotnie zdobyła również nagrodę im. Janusza A. Zajdla, do której ośmiokrotnie była nominowana.

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Magdalena Ejsmont nową komendantką straży miejskiej w Warszawie. Kim jest następczyni Zbigniewa Leszczyńskiego?

Cleo i Maryla Rodowicz wyśpiewały nam wszystko!
Sonda
Znałeś twórczość Mai Lidii Kossakowskiej?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE