Makabra na torach w Warszawie. Pociąg rozjechał kobietę i mężczyznę. Nie żyją

2021-11-25 18:55

Tragiczny wypadek na warszawskiej Woli. Na torach kolejowych w rejonie lasku na Kole, pociąg PKP Intercity jadący w kierunku Łodzi potrącił dwie osoby - kobietę i mężczyznę. Znaleźli się oni na torach w miejscu niedozwolonym. Oboje zginęli na miejscu. Jak informuje Warszawski Transport Publiczny, całkowicie wstrzymany został ruch pociągów.

Do tragedii doszło w czwartek, 25 listopada, po godzinie 17. Pociąg PKP Intercity jadący z Warszawy Gdańskiej w kierunku Łodzi Fabrycznej potrącił dwie osoby, które z niewyjaśnionych przyczyn wtargnęły na tory w miejscu niedozwolonym. Jak ustalili reporterzy Super Expressu, ofiary to kobieta i mężczyzna. Informacje o tragicznym wypadku potwierdza Rafał Rutkowski z Komendy Stołecznej Policji.

 - Do wypadku doszło na wysokości ul. Dalibora w rejonie Lasku na Kole. Pociąg jadący z Warszawy Gdańskiej w kierunku Łodzi potrącił dwie osoby. Obie nie przeżyły wypadku - relacjonuje Rutkowski.

Jak zaznaczył, ustalane są wszystkie okoliczności tragedii, a na miejsce jedzie prokurator. 

Wypadek na torach na Woli. Utrudnienia

- Z powodu zdarzenia drogowego w rejonie Warszawa Powązki mogą wystąpić utrudnienia w kursowaniu pociągów KM linii R9 i pociągów SKM linii S3. Pociągi SKM linii S3 jadące w kierunku stacji Warszawa Powązki (Warszawa Wola) zawracane są na stacji Warszawa Gdańska - poinformował Warszawski Transport Publiczny. 

Z kolei Karol Jakubowski z PKP PLK poinformował, że pociągi dalekobieżne kierowane są na trasy objazdowe. Pociągi mogą być opóźnione nawet o kilkadziesiąt minut.

Makabra na Woli w Warszawie. Dwie osoby zginęły rozjechane przez pociąg
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE