Makabryczny pożar na Pradze-Północ. „Strażacy wynieśli zwęglone zwłoki”

2021-03-26 18:47
pożar
Autor: Pixabay Zdj. ilustracyjne/Pożar w zakładzie drzewnym w Wielu we wtorek, 23.03.2021 r,

W piątek 26 marca doszło do makabrycznego odkrycia. Przechodzień około godz. 15.20 zauważył kłęby dymu wydobywające się z mieszkania w kamienicy przy ul. Bródnowskiej 22 na Pradze-Północ. Strażacy nie wiedzieli, czy koś znajduje się w środku. Na miejsce przyjechały cztery zastępy straży. Akcja trwała prawie godzinę. Niestety w płonącym mieszkaniu była kobieta, której niestety nie udało się uratować. Trwa ustalanie przyczyn pożaru.

W piątkowe popołudnie strażacy dostali zgłoszenie od przerażonego przechodnia. „Wydobywa się czarny dym z okien w lokalu na parterze” - usłyszał dyspozytor straży pożarnej. Zgłaszający nie wiedział, czy ktoś może znajdować się w środku. Na miejsce pożaru zostały wysłane cztery zastępy straży pożarnej. Strażacy po paru chwilach byli już na miejscu. - Priorytetem strażaków było sprawdzić i wyciągnąć osoby, które mogą być w środku - informuje asp. Piotr Rżysko, rzecznik stołecznej straży pożarnej.

Gigantyczny pożar Lidla. Płomienie na 5 metrów

Strażacy znaleźli kobietę, która była w mieszkaniu podczas pożaru. Niestety kobieta już nie żyła. Strażacy wynieśli zwęglone zwłoki - zrelacjonowali strażacy. Dopiero po wyniesieniu ciała kobiety strażacy przeszli do ujarzmiania żywiołu. Akcja trwałą około godzinę. Po godz. 16.30 pożar już był ugaszony. - Nie wiemy jaka była przyczyna pożaru - informuje asp. Piotr Rżysko ze stołecznej straży pożarnej. Sprawą będzie zajmowała się policja.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE