Maleńka Antosia walczy o życie. Nowotwór odbiera jej dzieciństwo

2021-10-05 12:35
Mały Antosia walczy o życie. Pilnie potrzebna jest krew
Autor: archiwum prywatne/Pixabay Mały Antosia walczy o życie. Pilnie potrzebna jest krew

Antosia ma zaledwie 5 lat, a już musi toczyć zaciętą walkę o każdy kolejny dzień życia. Nowotwór odbiera jej beztroskie dzieciństwo i stawia na jego drodze przeszkody niemal nie do pokonania. Aby mała wojowniczka mogła walczyć dalej potrzebna jest krew. Jej niestety nie da się wyprodukować na zamówienie. Potrzebna jest pomoc ludzi o dobrych sercach. Jak można pomóc?

Podstępna choroba odbiera małej Antosi szansę na beztroskie, radosne dzieciństwo. Jej historia zaczęła się niewinnie - bólem nóżki i problemami z chodzeniem. W marcu dziewczynka trafiła na SOR. Dekarze postawili diagnozę - przemijające zapalenie biodra. Zdawać, by się mogło, że problem został zażegnany. Dolegliwości ustąpiły. Wszystko wróciło do normy.

Niestety, pod koniec czerwca potworny ból powrócił. Antosię bolała stópka. Rodzice podejrzewali złamanie jednak badanie RTG rozwiało wszelkie wątpliwości. Przerażająca diagnoza postawiła świat rodziny na głowie. To był nowotwór! Biopsja kości tylko to potwierdziła.

Antosia toczy nierówną walkę z chorobą, której nie dają rady dorośli, a co dopiero maleńkie dziecko. Pobyt na oddziale onkologicznym z pewnością nie jest wymarzonym miejscem na budowanie wspomnień z dzieciństwa. Dziewczynka ma szansę jednak wygrać z chorobą. Nie poradzi sobie jednak sama. Pilnie potrzebna jest krew oraz płytki krwi.

Pomóc może każdy. Wystarczy oddać krew w punkcie krwiodawstwa. Nie ważne, która grupa. Ważne, by ludzie o dobrych sercach zechcieli się nią podzielić z małą Antosią.

Podczas wizyty należy też podać następujące dane:

  • nazwę szpitala: Oddział hematologii, onkologii i pediatrii UCKW ul Żwirki i Wigury 63
  • imię i nazwisko: Antonina Kurek
  • datę urodzenia: ur. 30.09.2016 r.
Sonda
Czy oddawałeś kiedyś krew?
Super Raport 04.10 (Goście: Radosław Sikorski - Eurodeputowany, PO oraz Adam Bodnar - były Rzecznik Praw Obywatelskich) Sedno Sprawy: Łukasz Czernicki
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE