Śmigłowiec LPR lądował u wojewody. Zasłabł pracownik urzędu

2021-10-04 15:23
Zabrakło karetek, śmigłowiec lądował w centrum Warszawy
Autor: Tadeusz Mróz Zabrakło karetek, śmigłowiec lądował w centrum Warszawy

W poniedziałek na placu Bankowym lądował śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Z powodu protestu ratowników, nie było karetki, która mogłaby przyjechać do osoby potrzebującej pomocy. A taką był jeden z pracowników Urzędu Wojewódzkiego.

Z powodu strajku ratowników medycznych taki widok jest coraz częstszy w Warszawie. W poniedziałek na placu Bankowym zamiast karetki pojawił się śmigłowiec LPR. - Taką decyzję podjął dyspozytor medyczny, który - jak zakładam - prawdopodobnie nie miał dostępnej karetki, czyli naziemnego zespołu ratownictwa medycznego - zaznaczyła w rozmowie z Polską Agencją Prasową Justyna Sochacka, rzecznik Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Maszyna wylądowała na parkingu pomiędzy budynkiem urzędu miasta a ulicą Marszałkowską. Pomocy potrzebował 33-latek, który zasłabł. Jak udało nam się nieoficjalnie ustalić, to pracownik Urzędu Wojewódzkiego.

- Mężczyzna został przetransportowany do jednego z warszawskich szpitali - powiedziała Sochacka. Lądowanie maszyny zabezpieczali strażacy. Na miejscu był również nadzór ruchu komunikacji miejskiej.

Zobacz koniecznie: Magda utopiła siebie i maleńką Gabrysię w Pułtusku. Kilka lat temu powiesiła się jej matka

Warto przypomnieć, że to nie pierwsza taka akcja w ciągu ostatnich tygodni. Miesiąc temu żółty śmigłowiec ratowniczy lądował na placu Konstytucji.

- W poniedziałek na ulice Warszawy i okolic wyjechało 60 spośród 80 dostępnych karetek - poinformował Polska Agencję Prasową Piotr Owczarski, rzecznik Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego i Transportu Sanitarnego "Meditrans" SPZOZ w Warszawie.

Sprawdź: Trzaskowski jest wściekły. 100 tys. warszawiaków nie rozliczyło podatku

Sonda
Czy popierasz protest ratowników medycznych?
Lądowanie śmigłowca LPR-u przy stadionie w Lesznie
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE