Malwa i Miłosz dotarły do finału konkursu na tytuł Drzewa 2023 roku! Pomóżmy im wygrać w tej prestiżowej rywalizacji!

i

Autor: www.drzeworoku.pl Malwa i Miłosz dotarły do finału konkursu na tytuł Drzewa 2023 roku! Pomóżmy im wygrać w tej prestiżowej rywalizacji!

GŁOSUJMY

Malwa i Miłosz dotarły do finału konkursu na tytuł Drzewa 2023 roku! Pomóżmy im wygrać w tej prestiżowej rywalizacji!

2023-06-21 18:59

Głosowanie trwa do końca czerwca! Już dzisiaj możecie to zrobić. Oddajcie swój głos na Malwę i Miłosza, dwa dęby szypułkowe, które dotarły do finału konkursu na tytuł Drzewa 2023 roku. Pomóżmy im wygrać w tej prestiżowej rywalizacji!

Warszawa, Wesoła. Dwa dęby znalazły się w ścisłym finale konkursu na tytuł Drzewa 2023 roku

Miłosz i Malwa to dwa dęby szypułkowe, których wiek szacuje się na około 80 i 130 lat. Rosną na terenie dzielnicy Wesoła. Przed wycinką planowaną w ramach inwestycji drogowej uratował je sam prezydent Warszawy, Rafał Trzaskowski.

Dęby zostają. Zobowiązałem dzielnicę i miejskie Biuro Zarządzania Ruchem Drogowym do znalezienia rozwiązania, które uratuje drzewa – mówił prezydent Trzaskowski podczas spotkania z mieszkańcami Wesołej, którzy chcieli zachować oba drzewa.

Jak się okazuje, dęby ze Starej Miłosny to jedyne drzewa, które reprezentują Warszawę w finale trzynastej edycji konkursu na Drzewo Roku. Wśród kilkunastu finalistów zajmują obecnie drugie miejsce. Stolica zachęca, aby wspomóc je w rywalizacji o zwycięski tytuł. A warto walczyć – zwycięzca będzie reprezentować Polskę w finale europejskiej edycji konkursu o tytuł Drzewa Roku.

Nie szukamy drzew najstarszych, najwyższych, najgrubszych, najpiękniejszych, ani najrzadszych. Szukamy drzewa najbardziej kochanego, drzewa z opowieścią, drzewa, które pobudza wyobraźnię i jednoczy ludzi – informowali organizatorzy konkursu.

Głosowanie odbywa się poprzez stronę drzeworoku.pl i trwa do końca czerwca.

Sonda
https://www.petycjeonline.com/stop_wycince_drzew_przy_ulicy_ciegiennego_5ab_przez_spodzielni_mieszkaniow_gorczyn