Manifestacje w Warszawie w sobotę UTRUDNIENIA. Będzie AWANTURA?

2015-09-11 13:00
Uchodźcy, imigranci
Autor: LASKI DIFFUSION

W sobotę w Warszawie odbędą się dwa zgromadzenia. Pierwszą z manifestacji jest "Polacy Przeciw Imigrantom", organizuje ją Mazowiecki Oddział Obozu Narodowo-Radykalnego. Drugą, "Uchodźcy Mile Widziani" - to oddolna i nieformalna inicjatywa "Chlebem i solą". Sprawdź, w których miejscach może dojść do utrudnień. A gdzie możemy spodziewać się zamieszek?

12 września ulicami Warszawy przejdzie marsz „Polacy przeciw imigrantom”, mimo że nie został jeszcze oficjalnie zalegalizowany. - Wiemy, że wiele osób jest zagubiona dlatego mamy krótki komunikat na temat soboty: Przyjeżdżajcie do Warszawy! Nic się nie zmieniło i nie zmieni, chyba, że do soboty będzie koniec świata! Pl. Defilad i Rondo Dmowskiego to jest ta sama lokalizacja oddalona od siebie o 150 metrów - czytamy w ostatnim wpisie organizatorów wydarzenia "Polacy przeciw imigrantom" na Facebooku. Manifestacja ma się odbyć w sobotę o godzinie 16:00 w Warszawie na Pl. Defilad. Na wydarzeniu na Facebooku swoją obecność zadeklarowało ponad 58 tysięcy osób.

Kolejna manifestacja "Uchodźcy Mile Widziani" odbędzie się o tej samej godzinie, jednak pod pomnikiem Kopernika na Krakowskim Przedmieściu. Swój udział w tym wydarzeniu deklaruje ponad 12 tysięcy osób. - Polacy na przestrzeni dziejów wielokrotnie korzystali z gościnności i pomocy innych krajów i narodów - również określanych jako odległe nam kulturowo - piszą organizatorzy wydarzenia. Dodają, że "ich moralnym obowiązkiem jest pomóc ludziom uciekającym przed wojną i prześladowaniami, bez względu na ich rasę, narodowość czy wyznanie". - Jest nam wstyd za wypowiedzi wielu polskich polityków, dziennikarzy i liczne głosy w mediach społecznościowych protestujące przeciw solidarnemu rozwiązywaniu problemu uchodźców w gronie europejskich państw - piszą na stronie wydarzenia organizatorzy.

Jeśli dojdzie do zetknięcia się dwóch manifestacji, może dojść do zamieszek, zwłaszcza ze względu na zupełnie inne poglądy dwóch marszów.

W którym wydarzeniu zamierzacie wziąć udział? Zachęcamy do udziału w naszej sondzie.

Zobacz też: Polski nie stać na przyjęcie imigrantów? Unia daje na jednego 10 tys. euro

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE