Marley źle znosi pobyt w schroniskowej klatce. Wolontariusze: „Jest strasznie samotny”

2020-05-02 11:00
Marley - pies do adopcji
Autor: www.napaluchu.waw.pl Marley - pies do adopcji

- Prosimy o dom dla Marleya, źle znosi pobyt w boksie, brakuje mu przestrzeni – apelują wolontariusze ze Schroniska Na Paluchu. Psy i koty można adoptować nawet w trakcie epidemii koronawirusa, trzeba jednak zachować szczególne środki ostrożności.

Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt "Na Paluchu" to miejsce dobrze znane wszystkim wielbicielom czworonogów. Jak wiadomo, zwierzęta nie mogą przenosić koronawirusa, zatem ich adopcja jest jak najbardziej możliwa, nawet w trakcie epidemii. Schronisko „Na Paluchu” zgodnie z decyzją dyrekcji oraz władz miasta jest obecnie zamknięte dla wolontariuszy i osób z zewnątrz. Psy i koty są pod opieką pracowników, którzy pracują tam na co dzień.

 

ZOBACZ TEŻ: Otworzą przedszkola w Warszawie. Kiedy? Na jakich zasadach? SZCZEGÓŁY

Kiedy rok temu Marley trafił do Schroniska wyglądał zupełnie inaczej - brudny, zapchlony, przestraszony. Teraz jest bardzo energiczny, silny i żywiołowy. Na spacerach ochoczo maszeruje lub biega, skacze, lubi smaczki i zabawy jak szczeniak.

- Prosimy o dom dla Marleya, źle znosi pobyt w boksie, brakuje mu przestrzeni, by rozładować swoje emocje, w wyniku czego nerwowo obszczekuje inne psy, również na spacerach. Być może w spokojnym domu takie zachowanie zupełnie ustąpi, trzeba jednak być gotowym i na taką opcję, że Marley innych psów nie polubi – informują wolontariusze ze schroniska.

Trzeba przyznać, ani uroku osobistego, ani energii Marleyowi nie brakuje. Tylko zobaczcie w poniższym wideo!

Wolontariusze ze schroniska zamieścili w sieci wzruszający wpis. - Tak długo już Cię wypatruję, Przyjacielu... Ale nie przychodzisz. Tak bardzo chciałbym, byś mnie odnalazł... Jestem strasznie samotny. Smutny. Sfrustrowany. Niechciany. To tak bardzo boli. Nie mam nawet spacerów z moimi wolontariuszami, bo z powodu epidemii nie mogą przychodzić do Schroniska. Marzę o domu... Choćby tymczasowym – napisali wolontariusze w imieniu bezdomnego Marleya.

ZOBACZ TEŻ: Groza na Pradze! Pijany szaleniec zderzył się z audi i skosił przystanek. Ranne osoby!

Poniżej kilka zdjęć tego psiaka, pomóżmy mu znaleźć kochający dom!

Jak adoptować psa ze schroniska? Wystarczy jeden telefon, po którym dowiemy się o wszelkich procedurach. Z potencjalnym właścicielem zostanie również przeprowadzony wywiad przedadopcyjny.

Więcej informacji o zasadach adopcji znajdziecie na stronie schroniska.

Kontakt do wolontariuszy: Beata 606-331-925, Rafał 534-494-919, Dorota 501-240-883

Czytaj Super Express bez wychodzenia z domu. Kup bezpiecznie Super Express KLIKNIJ tutaj.

Pościg za łosiem.
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE