Marsz przy Pałacu Kultury, dyskoteka na rondzie. Feministki opanują dziś centrum!

2020-03-08 9:00
Manifa z okazji Dnia Kobiet, Warszawa
Autor: WOJTEK LESZKIEWICZ

Dzień Kobiet upłynie pod znakiem kobiecych manifestacji w centrum miasta. Panie wyjdą na ulice z hasłami ekologii i prawa do aborcji. Na rondzie Dmowskiego zagra wielka dyskoteka.

W niedzielę o godz. 14 sprzed Pałacu Kultury wyruszy Manifa. Tym razem pod hasłem "Feminizm dla Klimatu, Klimat na Antykapitalizm". Po przemówieniach na pl. Defilad uczestnicy przejdą przez rondo Dmowskiego, Al. Jerozolimskimi do ronda de Gaulle'a przez Nowy Świat i Świętokrzyską z powrotem pod PKiN.

O godz. 16 na rondzie Dmowskiego rozpocznie się Ogólnopolski Strajk Kobiet, który po raz kolejny przybierze formę ogromnego happeningu i dyskotekowej zabawy. Feministki zamanifestują walkę o legalną aborcję tańcząc na największym parkiecie w stolicy, bo w taki zamieni się rondo. Organizatorzy podkreślają, że ich dyskoteka odbędzie się na rondzie Praw Kobiet - od roku Ogólnopolski Strajk Kobiet chce zmiany nazwy ronda Dmowskiego.

W związku z demonstracjami przez cały dzień trzeba się liczyć z utrudnieniami w komunikacji wokół PKiN. Autobusy będą jeździć objazdami. Zakończenie imprez związanych z Dniem Kobiet planowane jest ok. godz. 19.

Manifa
Autor: Dominik Rutkowski Radio Eska Manifa
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE