Mazowieckie. Nie żyje znany bluesman. Był laureatem odznaki "Zasłużony dla kultury polskiej" i wspomagał WOŚP

2021-07-21 16:34
Mazowieckie. Nie żyje znany bluesman. Był laureatem odznaki Zasłużony dla kultury polskiej i wspomagał WOŚP
Autor: Kazik Kosmala/pckisz.pl Nie żyje znany bluesman Marek Falkiewicz. 57-latek był założycielem i frontmanem zespołu Demobil Blues z Ciechanowa (na zdj. pierwszy z prawej))

Nie żyje znany bluesman Marek Falkiewicz. 57-latek był założycielem i frontmanem zespołu Demobil Blues z Ciechanowa, który powstał w 1993 r. Po 25 latach działalności w grupie Falkiewicz został laureatem odznaki "Zasłużony dla kultury polskiej". Ponadto w latach 1994-2008 rokrocznie brał udział w koncertach charytatywnych na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Wiadomość o śmierci znanego bluesman przekazała jego rodzina.

Mazowieckie. Nie żyje znany bluesman. Był laureatem odznaki "Zasłużony dla kultury polskiej" i wspomagał WOŚP

Nie żyje znany bluesman Marek Falkiewicz. Zmarł 19 lipca ok. godz. 11 w wieku 57 lat, o czym poinformowali członkowie jego rodziny. W 1993 r. założył w Ciechanowie zespół Demobil Blues, którego był wokalistą, gitarzystą i kompozytorem. Od tamtego czasu grupa gościła na wielu imprezach bluesowych w całej Polsce, a jak informuje ciechanowinaczej.pl, na 25-lecie jej działalności Falkiewicz został uhonorowany odznaką ""Zasłużony dla kultury polskiej". Ponadto w latach 1994-2008 razem z kolegami z Demobil Blues występował rokrocznie na koncertach charytatywnych na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W 2003 r. grupa wydała płytę “Odwiedził mnie blues”, na której znalazły się autorskie kompozycje i trzy bluesowe standardy.

- Marek za szybko odchodzi, trudno się z tym pogodzić. Dołączyłeś do wielkiej orkiestry muzyków, którzy grają po tamtej stronie. Wyrazy współczucia dla rodziny - napisał jeden z użytkowników pod postem informującym o śmierci bluesmana z Ciechanowa.

Jak informuje ciechanowinaczej.pl, uroczystości pogrzebowe artysty odbędą się w czwartek 22 lipca o godz. 11.30 w kościele św. Tekli w Ciechanowie, a ciało spocznie na cmentarzu komunalnym.

Czytaj też: Trynosy-Osiedle. Zabił Natalię, a Oliwię ciężko ranił, po czym nagrał film. 17-latek jest już... na wolności!

Czytaj też: Ćwiklinek. Potworny wypadek na DK nr 7! Kierowca bmw nie żyje, 4 osoby w szpitalu, w tym dziecko! Ogromne utrudnienia

Czytaj też: Jeden mężczyzna nie żyje, drugi w ciężkim stanie! Co się stało w Przasnyszu?

Pogrzeb aktora Jerzego Janeczka
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE