Tragedia na Mazowszu. Volvo huknęło w mercedesa na dk 9. Nie żyje 67-letnia kobieta, była posłanka i szefowa sanepidu w Radomiu

i

Autor: FACEBOOK, SHUTTERSTOCK

DRAMAT NA DRODZE

Tragedia na Mazowszu. Volvo huknęło w mercedesa na dk 9. Nie żyje 67-letnia kobieta, była posłanka i szefowa sanepidu w Radomiu

2022-10-30 16:22

Potworny wypadek w miejscowości Modrzejowice na dk 9 (powiat radomski). Droga krajowa nr 9 jest zablokowana po zderzeniu samochodów, do którego doszło w niedzielę (30 października) po południu w okolicy Skaryszewa. Wypadku nie przeżyła 67-letnia kierująca mercedesem, w którą uderzył 58-latek, kiedy wyprzedzał inne pojazdy. Jak się okazuje, ofiarą tego zdarzenia była Lucyna Wiśniewska, była posłanka, dyrektorka Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Radomiu.

Makabra na dk 9. Volvo huknęło w mercedesa. Nie żyje 67-latka

Do koszmarnego wypadku doszło w niedzielę, 30 października, w miejscowości Modrzejowice. Z relacji policjantów wynika, że do tragedii doszło, kiedy 58-letni mężczyzna kierujący samochodem marki volvo wyprzedzał inne pojazdy. Wtedy z dużą prędkością huknął w mercedesa, który prowadziła 67-letnia kobieta. Niestety, 67-latka nie miała szans na przeżycie. Siła uderzenia była tak duża, że kobieta poniosła śmierć na miejscu. 58-letni kierowca volvo wyszedł z wypadku bez szwanku. Teraz kierowcy muszą liczyć się z poważnymi utrudnieniami na drodze krajowej nr 9. Okoliczności wypadku będą wyjaśniać w trakcie działań służby.

- Ogromna strata i wielki smutek. W wyniku tragicznego zdarzenia drogowego, do którego doszło dziś w godzinach popołudniowych w Modrzejowicach, śmierć poniosła Pani Lucyna Wiśniewska, dyrektor Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Radomiu. Moje wyrazy współczucia dla rodziny i bliskich. Wieczny odpoczynek, racz Jej dać Panie - podał na FB wójt gminy Jedlińsk Kamil Dziewierz

Jak poinformował PAP mł. asp. Marcin Sawicki z zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Radomiu, wypadek wydarzył się po godz. 13:00 w miejscowości Modrzejowice w pow. radomskim.

- Kierujący volvo 58-letni mężczyzna podczas wyprzedzania doprowadził do zderzenia z osobowym mercedesem, który skręcał w lewo w drogę gminną – przekazał policjant. Kierująca mercedesem 67-letnia kobieta poniosła śmierć na miejscu. Jej 69-letniemu pasażerowi, a także kierowcy volvo, nic się nie stało.

W związku z wypadkiem dk 9 jest zablokowana. Policja wprowadziła objazdy. Samochody osobowe kierowane są drogami lokalnymi. Pojazdy ciężarowe jadące w stronę Radomia są kierowane na dk nr 79 do dk 12 przez Lipsko i Zwoleń. W odwrotnym kierunku ciężarówki jadą dk 12 przez Pionki, a następnie dk 9 kierunku Ostrowca Świętokrzyskiego.

Według policji, utrudnienia mogą potrwać około 3 godzin.

Sonda
Czy niebezpieczni kierowcy powinni tracić prawo jazdy na zawsze?