Mazowieckie: Wyłudzili na fakturach 112 mln zł. CBŚP rozbiło gang, 7 osób zatrzymanych

i

Autor: CBŚP

Rozbili zorganizowaną grupę

Mazowieckie: Wyłudzili na fakturach 112 mln zł. CBŚP rozbiło gang, 7 osób zatrzymanych

2022-12-16 7:32

Wielka akcja Centralnego Biura Śledczego Policji i Krajowej Administracji Skarbowej. Funkcjonariusze pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Warszawie rozpracowywali grupę. Mundurowi zatrzymali 7 osób z Warszawy, Łodzi i Radomia. Wszyscy usłyszeli zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej i prania pieniędzy pochodzących z przestępczego procederu. Na „lewych” fakturach zarobili prawdopodobnie 112 mln zł.

Mazowieckie. Wielka akcja CBŚP i KAS. Rozbili grupę wyłudzającą VAT

Według ustaleń śledczych grupa miała działać w latach 2016-2020, głównie na terenie województwa mazowieckiego i łódzkiego. - Członkowie grupy prowadząc działalność pozorującą handel drewnem, paletami oraz usługami o szerokim spektrum działalności, wystawiali nierzetelne faktury VAT, nieodzwierciedlające rzeczywistych zdarzeń gospodarczych o szacunkowej wartości co najmniej 112 mln zł. Następnie poprzez transakcje między rachunkami bankowymi, pozorowali płatności za te faktury. Straty podatkowe Skarbu Państwa w wyniku działania grupy są milionowe, jednak dokładna ich wartość jest w tej chwili ustalana przez śledczych – wyjaśnia podinsp. Iwona Jurkiewicz.

Podczas zatrzymań i przeszukań w mieszkaniach i biurach mundurowi zabezpieczyli m.in. dokumentację, nośniki danych i telefony komórkowe. Decyzją sądu, na wniosek prokuratora 2 osoby zostały tymczasowo aresztowane.

Sonda
Jak oceniasz pracę polskiej policji?
Nasi Partnerzy polecają