Groza w metrze! Ewakuowano pasażerów, wezwano straż. Doszło do wybuchu?

2020-12-28 9:23
Groza w metrze! Ewakuowano pasażerów, wezwano straż. Doszło do wybuchu?
Autor: Amadeusz Calik Stacja metra Imielin

Dwie godziny trwały utrudnienia na pierwszej linii metra w Warszawie. W niedzielę w godzinach wieczornych służby poinformowano o niebezpiecznym zdarzeniu na stacji Imielin. Pierwsze sygnały mówiły o wybuchu petardy. Na miejsce wezwano strażaków i przeprowadzono ewakuację pasażerów. Okazało się jednak, że doszło do awarii systemu zasilania.

Pierwszy sygnał służby ratunkowe otrzymały przed godziną 21. Pociąg metra został zatrzymany na stacji Imielin. Jak poinformowała w rozmowie z Gazetą Wyborczą rzeczniczka prasowa metra, miało dojść do detonacji petardy. Pierwsze informacje przekazane "na gorąco" nie potwierdziły się.

Na miejsce wezwano kilka zastępów straży pożarnej, a z terenu stacji metra ewakuowano dziesięć osób. Na szczęście nikt nie został poszkodowany. Jak sprecyzowała rzeczniczka metra, doszło do zwarcia, które spowodowało awarię zasilania na pierwszej linii metra - czytamy w Wyborczej.

Metro przez około dwie godziny nie kursowało na odcinku Kabaty - Wilanowska, a pociągi jeździły na skróconej trasie. Uruchomiono zastępczą komunikację autobusową.

Tajemniczy pojazd w metrze
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE