Metro wykosi autobusy z Bemowa. Pasażerowie są wściekli

i

Autor: PAWEŁ DĄBROWSKI / SUPER EXPRESS Metro wykosi autobusy z Bemowa. Pasażerowie są wściekli

Metro wykosi autobusy z Bemowa. Pasażerowie są wściekli

2022-03-24 6:59

W czerwcu zaplanowano otwarcie kolejnych stacji metra na Bemowie. Zarząd Transportu Miejskiego jest przekonany, że wydłużenie trasy podziemnej kolejki usprawni skomunikowanie Bemowa i Woli ze Śródmieściem, Pragą i Targówkiem. Kością niezgody są jednak linie autobusowe, które miasto chce skrócić. Pasażerowie są oburzeni i nie godzą się na propozycje urzędników. 

Którędy będą jeździły autobusy po otwarciu dwóch nowych stacji metra na Bemowie? To pytanie zadają sobie od kilku tygodni mieszkańcy zachodniej Warszawy. Na konsultacjach z mieszkańcami zaproponowano szereg zmian, w tym przede wszystkim skrócenie linii 109, 112, 154 i 190. Część pasażerów przystaje na propozycje ZTM. – Mi to kompletnie nie przeszkadza. Mogę jeździć nawet z kilkoma przesiadkami – tłumaczyła reporterom „Super Expressu” Teresa Popularna (85 l.) na zajezdni Nowe Bemowo.

Po spotkaniu z mieszkańcami wybrzmiewają jednak przede wszystkim głosy sprzeciwu. – To będzie przecież tragedia. Jeżdżę autobusem linii 112 od dłuższego czasu i teraz nie wiem, co zrobię – żali się Beata Zajączkowska (80 l.). – To jest najpopularniejsza linia w okolicy. Jak skrócą jej trasę, to będę musiała szukać innego połączenia, a nie jest mi to na rękę – dodaje. Podczas wtorkowych konsultacjach społecznych to właśnie zmiany planowane na linii 112 budziły najwięcej emocji. – Wiemy, że jest to trasa bardzo oblegana i lubiana przez pasażerów. Wsłuchujemy się we wszystkie komentarze i zanim podejmiemy decyzję, na pewno wszystkie przeanalizujemy – powiedział Tomasz Kunert z ZTM.

Pasażerowie mają czas do połowy kwietnia na złożenie propozycji zmian w komunikacji miejskiej. W czerwcu ZTM przedstawi wypracowane z mieszkańcami propozycje, które będą wdrażane po uruchomieniu nowych odcinków metra.

Sonda
Czy komunikacja miejska w Warszawie działa dobrze?
Metro wykosi autobusy z Bemowa
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE