Metro zamknięte, autobusy na objazdach. Policyjne ćwiczenia sparaliżują ruch w Warszawie

i

Autor: SHUTTERSTOCK, materiały prasowe

Ważne informacje

Metro zamknięte, autobusy na objazdach. Policyjne ćwiczenia sparaliżują ruch w Warszawie

2023-04-17 7:55

Policyjne ćwiczenia pod kryptonimem „Wolf-Ram-23” sparaliżują ruch w Warszawie. Polscy funkcjonariusze razem z agentami FBI przez 3 dni będą ćwiczyli na wypadek ataków terrorystycznych. Wielkie manewry policji oznaczają utrudnienia dla mieszkańców. Zamknięte będą stacje metra, a część autobusów wyląduje na objazdach.

Policyjne ćwiczenia pod kryptonimem „Wolf-Ram-23” w Warszawie

Wszystko zacznie się w poniedziałek (17 kwietnia) i potrwa do środy (19 kwietnia). - Głównym celem ćwiczeń jest reagowanie Policji w przypadku wystąpienia sytuacji kryzysowej w postaci ataku terrorystycznego związanego z zagrożeniem chemicznym, biologicznym, radiacyjnym lub nuklearnym - tłumaczy Komenda Główna Policji i dodaje, że trudna sytuacja za wschodnią granicą, wymaga od służb ciągłej gotowości oraz podnoszenia umiejętności w zakresie radzenia sobie w sytuacjach kryzysowych.

- Organizacja tego typu ćwiczeń ma na celu koordynowanie i współpracę służb stojących na straży bezpieczeństwa, a także sprawdzenie funkcjonujących procedur w przypadku wystąpienia zagrożenia - informuje KGP.

Zamknął metro, autobusy na objazdach

Policyjne ćwiczenia odbywać się będą w warunkach zbliżonych do realnych, m.in. na dwóch stacjach metra - Stare Bielany i Stadion Narodowy, w nocy z poniedziałku na wtorek (17 na 18 kwietnia) w godz. 19-4. To spowoduje niemałe utrudnienia w Warszawie.

„Ćwiczenia zostaną przeprowadzone w dwóch epizodach: nr 1 na stacji Stare Bielany oraz epizod nr 2 na stacji Stadion Narodowy. W związku z powyższym w trakcie ćwiczeń należy się spodziewać wyłączenia I linii Metra na odcinku Pl. Wilsona – Młociny oraz pominięcia stacji Stadion Narodowy (bez zatrzymywania pociągów), na trasie II linii Metra.” - podaje ratusz.

Ulice w rejonie obu przystanków podziemnej kolei mogą zostać operacyjnie wyłączone z ruchu. Służby będą wówczas kierować kierowców na objazdy. Objazdami pojedzie też tramwaj linii 2 oraz autobusowy: 102, 103, 110, 125, 132, 134, 135, 146, 147, 156, 181, 197, 202, 326, 518, 705 i 735. Szczegóły na wtp.waw.pl.

Sonda
Lubisz podróżować metrem?
Listen on Spreaker.
Nasi Partnerzy polecają