Metro zamyka kilka stacji. Będą ogromne utrudnienia dla pasażerów

2020-11-04 10:11
Metro zamyka kilka stacji. Będą ogromne utrudnienia dla pasażerów
Autor: archiwum se.pl

Warszawiacy muszą przygotować się na weekendowe utrudnienia w komunikacji miejskiej. Na 7 i 8 listopada zaplanowane są prace remontowe na pierwszej linii metra. W związku z tym M1 będzie jeździć na skróconej trasie. Pasażerowie mogą jednak liczyć na autobusy zastępcze, które zawiozą ich tam, gdzie metrem niestety nie będą mogli dotrzeć.

Remont w metrze

Metro Warszawskie poinformowało o weekendowych utrudnieniach w kursowaniu kolei podziemnej. Na 7 i 8 listopada zaplanowano bowiem prace remontowe na pierwszej linii metra. Chodzi o remont podstacji trakcyjno-energetycznej na stacji Imielin, który potrwa od początku kursowania linii dziennych w sobotę do końca kursowania w niedzielę. - Modernizowana będzie cała podstacja. Między innymi wymieniona zostanie cała szafa kabli powrotnych - przekazała Anna Bartoń, rzecznik prasowy Metra Warszawskiego. Jak udało się nam dowiedzieć, prace remontowe prowadzić będzie Trakcja, a ich wartość wyniesie 2,9 mln zł.

Utrudnienia w kursowaniu linie metra M1
Autor: Metro Warszawskie utrudnienia

Na ulice wyjadą autobusy zastępcze

W czasie prac remontowych pociągi linii M1 będą jeździły tylko na trasie Stokłosy-Młociny. Pasażerowie metra nie muszą się jednak martwić, że nie dojadą tam, gdzie chcą. Na ulice Warszawy wyjadą autobusy zastępcze linii ZM1. Ich trasa to: METRO KABATY – al. Komisji Edukacji Narodowej – METRO URSYNÓW. Co więcej, zmienią się trasy autobusów linii: 710, 724 i 742. Zostaną one wydłużone i dzięki temu nadal będzie można nimi dojechać bezpośrednio do stacji metra Stokłosy.

Plakat Narodowy. "Będzie dobrze" Adama Federa, odc. 147
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE