Miał broń i narkotyki. Był poszukiwany listem gończym

i

Autor: POLICJA

Tak zatrzymali poszukiwanego listem gończym. Policja bez litości

2021-10-05 15:34

To była szybka akcja policjantów stołecznej komendy. W zeszłym tygodniu funkcjonariusze zatrzymali 43-letniego mieszkańca powiatu grójeckiego podejrzanego o posiadanie broni, amunicji i narkotyków. Mężczyzna był dobrze znany mundurowym. Już wcześniej poszukiwany był listem gończym za udział w zorganizowanej grupie przestępczej. Grozi mu teraz do ośmiu lat więzienia.

- Stołeczni policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości pseudokibiców zatrzymali w ubiegłym tygodniu 43-letniego mężczyznę podejrzanego o posiadanie nielegalnej broni i amunicji oraz posiadanie środków psychotropowych i odurzających - poinformowała podkom. Marta Gierlicka z biura prasowego Komendy Stołecznej Policji.

Mundurowi zatrzymali mężczyznę na terenie powiatu grójeckiego, w miejscu zamieszkania 43-latka. Podczas przeszukania funkcjonariusze znaleźli pistolet oraz sześć sztuk amunicji bez wymaganego pozwolenia na ich posiadanie. Co więcej, w domu zatrzymanego mężczyzny mundurowi znaleźli również środki odurzające i marihuanę.

Szybko wyszło na jaw, że 43-latek był doskonale znany policjantom. - Był poszukiwany listem gończym wydanym przez sąd okręgowy do odbycia kary pozbawienia wolności za udział w zorganizowanej grupie przestępczej - poinformowała podkom. Marta Gierlicka.

Mężczyzna został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie. - Zgromadzony materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie 43-latkowi zarzutów nielegalnego posiadania broni i amunicji - przestępstwa zagrożonego karą do 8 lat więzienia oraz posiadania środków odurzających i substancji psychotropowych, za co grozi mu kara do 3 lat więzienia - wyjaśniła podkom. Marta Gierlicka.

Sonda
Czy prawo do posiadania broni w Polsce powinno być bardziej liberalne?
Miał broń i narkotyki. Był poszukiwany listem gończym
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE