Ogromne laboratorium narkotyków pod Przasnyszem! Miało 3 linie produkcyjne [WIDEO, ZDJĘCIA]

2021-10-05 9:45
Ogromne laboratorium narkotyków pod Przasnyszem! Miało 3 linie produkcyjne [WIDEO, ZDJĘCIA]
Autor: CBŚP Ogromne laboratorium narkotyków zlikwidowane pod Przasnyszem. Na miejscu działały trzy linie produkcyjne

Ogromne laboratorium narkotyków zlikwidowane pod Przasnyszem. Na miejscu działały trzy linie produkcyjne, a funkcjonariusze CBŚP oraz komend w Radomiu i Warszawie zabezpieczyli tam blisko 30 pojemników, w których znajdowały się narkotyki w ostatniej fazie produkcji. Ich czarnorynkowa wartość to ponad 7,5 mln zł. W laboratorium narkotyków ujawniono też broń.

Ogromne laboratorium narkotyków pod Przasnyszem! Miało 3 linie produkcyjne

Nalot na ogromne laboratorium narkotyków pod Przasnyszem. Ujawnienie prawdziwej fabryki środków odurzających to efekt działań funkcjonariuszy: Centralnego Biura Śledczego Policji, Wydziału dw. z Przestępczością Narkotykową Komendy Wojewódzkiej Policji zs. w Radomiu, Wydziału Kryminalnego Komendy Stołecznej Policji i Samodzielnego Pododdziału Kontrterrorystycznego Policji w Radomiu. W zlokalizowanym w odludnym miejscu pod Przasnyszem laboratorium narkotyków działały trzy linie produkcyjne, a na miejscu zatrzymano także obsługujących je dwóch "chemików". Zanim policjanci mogli się w ogóle dostać do środka, funkcjonariusze Państwowej Straży Pożarnej w Przasnyszu musieli usunąć szkodliwe dla zdrowia opary, po czym udostępnili teren mundurowym, którzy i tak założyli specjalistyczne kombinezony i maski. Przeszukanie laboratorium narkotyków trwało ponad dobę.

- Okazało się, że skala na jaką mogły być wytwarzane substancje psychotropowe była ogromna, o czym może świadczyć przejęcie blisko 30 pojemników, w których znajdowały się narkotyki w ostatniej fazie produkcji. Podczas akcji przejęto także kilkaset litrów prekursorów i odczynników chemicznych niezbędnych do wytwarzania narkotyku. Łącznie zabezpieczono 118 litrów płynnego 3CMC, z którego można by uzyskać około 150 tys. działek klofedron, o czarnorynkowej wartości blisko 7,5 mln zł. Dodatkowo w miejscu przebywania jednego z podejrzanych policjanci znaleźli i zabezpieczyli jednostkę broni palnej oraz ponad 100 szt. ostrej amunicji - informuje CBŚP.

Zatrzymani w laboratorium narkotyków mężczyźni usłyszeli w Prokuraturze Rejonowej w Przasnyszu zarzuty wytwarzania znacznych ilości substancji psychotropowych. Zgodnie z przepisami prawa zbrodnia jest zagrożona karą od 3 do 15 lat pozbawienia wolności. Decyzją sądu obaj zostali tymczasowo aresztowani. Obecnie śledztwo jest prowadzone przez policjantów z Zarządu w Warszawie CBŚP i Prokuraturę Okręgową w Ostrołęce.

Czytaj też: Płońsk. Mała dziewczynka leżała na przejściu! Ford staranował 9-latkę i odjechał

Czytaj też: Pułtusk. Ciało matki i córki w Narwi. Monitoring ujawnił okrutną prawdę!

Czytaj też: Ciechanów. Motocyklista nie żyje, kierowca zakleszczony w aucie! Strażacy rozcięli pojazd [ZDJĘCIA]

Laboratorium narkotyków jak fabryka. Miało 3 linie produkcyjne

Ogromne laboratorium narkotyków pod Przasnyszem! Miało 3 linie produkcyjne [ZDJĘCIA]

Sonda
Czy marihuanę należy w Polsce zalegalizować?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE