Mieszka sam, w domu miał tylko 4 stopnie Celsjusza! Ręce 66-latka były aż sine z zimna

i

Autor: policja/pixabay Mieszka sam, w domu miał tylko 4 stopnie Celsjusza! Ręce 66-latka były aż sine z zimna

Straszna historia

Mieszka sam, w domu miał tylko 4 stopnie Celsjusza! Ręce 66-latka były aż sine z zimna

2022-12-20 15:32

Niewiele brakowało, by 66-latek z gminy Brochów w powiecie sochaczewskim został ofiarą śmiertelną srogiej zimy. Mężczyzna mieszka sam. Gdy wezwani na interwencję policjanci weszli do jego domu, termometr wskazywał zaledwie 4 stopnie Celsjusza! Mężczyzna miał ręce sine z zimna i leżał przykryty dwiema kołdrami.

Dramat 66-latka z gminy Brochów

Policjanci z Młodzieszyna (pow. sochaczewski) dostali niepokojąca informację o mężczyźnie mieszkającym w jednej z miejscowości w gminie Brochów, który może być zagrożony wychłodzeniem. Funkcjonariusze postanowili to sprawdzić i pojechali we wskazane miejsce w towarzystwie pracownika socjalnego. To, co zastali po dojeździe do domu 66-latka, mrozi krew w żyłach.

- Mieszkaniec gminy Brochów ma 66 lat i mieszka sam. Po wejściu do domu funkcjonariusze zastali go w łóżku. Był ubrany i leżał przykryty dwiema kołdrami. Twierdził, że w pomieszczeniu jest ciepło, mimo iż termometr wskazywał 4 stopnie Celsjusza. Mężczyzna miał sine ręce, długo przebywał w niskiej temperaturze, więc policjanci wezwali do niego karetkę pogotowia - przekazała asp. Agnieszka Dzik z sochaczewskiej policji.

Pomoc przyszła w ostatniej chwili

Do przyjazdu ratowników medycznych, funkcjonariusze pomogli 66-latkowi ogrzać pomieszczenie, w którym przebywał. Swoją pomoc mężczyźnie zaoferowała też jedna z bliskich osób. - Pracownik socjalny proponował umieszczenie w schronisku, ale mężczyzna odmawiał przyjęcia pomocy. W związku z odmową, sytuacja mężczyzny będzie na bieżąco monitorowana przez służby - zapewniła asp. Agnieszka Dzik.

Jeden telefon może uratować życie

Policja przypomina, że jeden telefon do służb w mroźne dni może uratować czyjeś życie. "Jeśli znacie miejsce, gdzie przebywa osoba bezdomna lub nieporadna życiowo, możecie zgłosić je w rozmowie z policjantem lub wykorzystać Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa. Jeśli potrzebna jest natychmiastowa interwencja Policji lub innych służb, należy zadzwonić na numer 112" - przypomina policja w Sochaczewie.

Sonda
Czy zimą pomagasz potrzebującym?
Nasi Partnerzy polecają