Mieszkańcy wygrali! To dla nich autobusy pojadą częściej. Zarząd Transportu Miejskiego ma na to swój pomysł. Jaki?

i

Autor: Wojciech Artyniew/Super Express Mieszkańcy wygrali! To dla nich autobusy pojadą częściej. Zarząd Transportu Miejskiego ma na to swój pomysł. Jaki?

CZAS NA KOLEJNE LINIE?

Mieszkańcy wygrali! To dla nich autobusy pojadą częściej. Zarząd Transportu Miejskiego ma na to swój pomysł. Jaki?

2023-02-26 10:15

Zarząd Transportu Miejskiego wysłuchał próśb mieszkańców. Przychylił się do ich oświadczeń i od poniedziałku, 27 lutego, linia 165, która kursowała na Ursynowie, będzie jeździła częściej. Spółka miejska przygotowała nietypowe rozwiązanie. Zwiększy ilość kursów, ale używając do tego autobusów linii 331. Jak to jest możliwe?

Warszawa, Ursynów. Linia 165 będzie jeździła częściej. Jak wybrnął Zarząd Transportu Miejskiego?

Od najbliższego poniedziałku (27 lutego red.) linia 165 będzie kursować częściej w godzinach porannego szczytu. Linię zasilą dodatkowe, 12-metrowe autobusy. W ramowych godzinach 6:40-8:20 częstotliwość kursowania w kierunku metra Wilanowska będzie wynosiła około 10 minut – poinformował Zarząd Transportu Miejskiego.

Spółka przygotowała nietypowe rozwiązanie. Wykorzysta autobusy innej linii!

Wykorzystamy wracające do Wilanowskiej autobusy linii 331. Otóż 331 rano dowożą do pracy głównie pracowników firm mieszczących się na Wyczółkach – pasażerów jest wielu, a autobusy kursują co 10 minut. Natomiast w drugim kierunku, jadąc w stronę Wilanowskiej, zabierają już niewielu pasażerów. Dlatego w niektórych kursach z Wilanowskiej autobusy 331 pojadą krótszą trasą, do pętli Wyczółki i wrócą na pętlę Metro Wilanowska jako 165 przez ulicę Kłobucką. Pozwoli to zwiększyć częstotliwość kursowania autobusów linii 165 w porannym szczycie w kierunku metra – mówił Tomasz Kunert, rzecznik prasowy ZTM.

Bardzo się cieszę, że ZTM opublikowała dla mieszkańców osiedli przy ul. Kłobuckiej bardzo dobre informacje o zwiększeniu częstotliwości kursów linii 165 w godzinach porannych, a to wszystko jeszcze przed złożeniem wspólnie z Paweł Nowocieniem petycji ws. poprawy obsługi komunikacyjnej osiedli przy ul. Kłobuckiej i Poloneza, pod którą tylko na ten moment podpisało się 943 osób – skomentował radny Ursynowa, Paweł Lenarczyk.

Teraz czekamy na podobne działania, tym razem, które polepszą sytuację komunikacyjną dla mieszkańców osiedla przy ul. Poloneza. Tak jak obiecałem, na początku marca składam naszą petycję do ZTM – dodał radny.

Sonda
Jak często podróżujesz komunikacją miejską?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany