Mike Pence w Warszawie. Utrudnienia w ruchu

2019-09-01 13:00
Mike Pence w Warszawie
Autor: Archiwum Mike Pence w Warszawie

Stolicę zamiast prezydenta USA Donalda Trumpa odwiedził jego zastępca – Mike Pence. Wprowadzono zmiany w parkowaniu i zamknięto wiele ulic.

Urząd miasta poinformował o zmianie organizacji ruchu i szczególnych wymogach bezpieczeństwa. Choć prezydent USA Donald Trump przełożył wizytę, to w stolicy pojawił się Mike Pence, jego zastępca. Wraz ze swoją małżonką ma pozostać w Warszawie do 2 września.

Ratusz informuje, że w czasie wizyty, kierowcy nie będą mogli zostawiać samochodów w miejscach, gdzie będzie przejeżdżała kolumna z wiceprezydentem Stanów Zjednoczonych oraz w odległości 50 metrów od ulic poprzecznych. Zostały wprowadzone zakazy zatrzymywania się z tabliczką informującą o możliwości wywiezienia auta na koszt właściciela. Ulice są zamykane już półtorej godziny przed planowanym przejazdem kolumny. Będzie to utrudniało poruszanie się po Ochocie i Śródmieściu.

Auta nie mogą wjechać w rejon placu Piłsudskiego i Starego Miasta. Dodatkowo w rejonie Starego Miasta wprowadzony jest zakaz wjazdu samochodów ciężarowych. Dla pieszych niedostępne są place: Piłsudskiego, Teatralny i Zamkowy. Wygrodzone są też obszary w rejonie hoteli.

Ze względu na specyfikację wydarzenia informacje mogą ulec zmianie. W trakcie trwania uroczystości służby państwowe mogą operacyjnie zdecydować o wyłączeniu z ruchu także innych ulic.

Urzędnicy proszą o zapoznanie się ze zmianami. Pasażerów zachęcają do podróżowania metrem, które kursuje częściej.

Dokładne zmiany, ulice wyłączone z ruchu i parkowania są dostępne na stronie:

https://www.um.warszawa.pl/aktualnosci/prezydent-usa-w-warszawie-zmiany-w-parkowaniu-i-ruchu

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE