Mistrzostwa Europy Gupików: przyjdź do warszawskiego ZOO i obejrzyj niezwykłe zawody! [GALERIA]

2019-08-08 13:26 PRA
Mistrzostwa Europy Gupików
Autor: commons.wikimedia.org/D3LL Mistrzostwa Europy Gupików

Gupiki to bodaj najpopularniejsze rybki akwariowe świata. Niewielkie, pochodzące z Karaibów, są bajecznie kolorowe i, jak twierdzą ich hodowcy, absolutnie niepowtarzalne. W weekend w warszawskim ZOO w 200 akwariach będzie można podziwiać najpiękniejsze okazy z najlepszych hodowli z Chin, Tajwanu, Malezji, Indii, Tajlandii, Indonezji, Filipin, Anglii, Niemiec, Francji, Austrii. Nie zabraknie też gupików pochodzących z polskich hodowli.


Program mistrzostw, które odbędą się w sali konferencyjnej Warszawskiego ZOO (budynek biurowy przy Ratuszowej 1/3) jest rozbudowany. Przede wszystkim Mistrzostwa Europy Gupików Par IKGH (Inernationales Kuratorium Guppy Hochzucht) - pierwszy raz w Warszawie! A poza tym II Międzynarodowe Mistrzostwa Polski Gupików Par oraz Konkurs Mistrza Projektowania Genetyki Gupików.

To swoiste konkursy piękności w których 9-osobowe międzynarodowe jury będzie oceniało zgłoszone rybki: ich proporcje, kolor i kształty zgodnie ze standardami IKGH. Aby wziąć udział w tych zawodach do Warszawy przyjadą przedstawiciele światowej elity akwarystycznej: hodowcy i prezesi największych klubów hodowców gupików z Chin, Tajwanu, Indonezji, Wielkiej Brytanii, Słowacji, Niemiec, Austrii, Francji, Belgii, Węgier.

Mistrzostwa Europy Gupików
Autor: Warszawskie ZOO Mistrzostwa Europy Gupików

Dzisiaj na podstawie kształtu płetwy ogonowej rozróżnia się 13 rodzajów gupików. Te niewielkie i niezwykle popularne rybki akwariowe zaliczane są do tzw. mosquito killers - zabójców komarów. Pochodzące pierwotnie z Karaibów zostały introdukowane na wszystkich kontynentach poza Antarktydą i wykorzystane do walki z larwami komarów, a tym samym z malarią, walnie przyczyniły się do ograniczenia zasięgu tej choroby.

Mistrzostwa zaczynają się już w piątek, ale tego dnia wstęp mają tylko hodowcy i osoby zaproszone. Ogólnodostępna wystawa gupików odbywać się sobotę (godz. 10-18) i niedzielę (godz. 10-14). Organizatorzy zapraszają wszystkich, którzy kochają piękno, bajeczne kolory i fascynujące kształty świata zwierząt, hodowców rybek akwariowych, tych, którzy się zastanawiają nad założeniem hodowli rybek oraz oczywiście gupikomaniaków. Wstęp jest bezpłatny!